Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι μεταξύ του Παναιτωλικού και της Κέρκυρας στο Αγρίνιο, με τις δύο ομάδες να μοιραζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καμαρά στο 6', αλλά η Κέρκυρα κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 27', με απευθείας κόρνερ του Γραμμόζη!

Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ακυρώθηκε γκολ του Παναιτωλικού, καθώς ο Καμαρά πλάσαρε σωστά, αλλά ο Αναστασιάδης έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα και ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ.

Ο αγώνας

Πολύ καλό θέαμα στο πρώτο 45λεπτο, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν με κάτω την μπάλα και να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα γκολ με τον Παναιτωλικό να έχει περισσότερες ευκαιρίες, αλλά να πέφτει πάνω στον πολύ καλό Αναστασόπουλο, ο οποίος αντικατέστησε επάξια τον Γκαλίνοβιτς που είναι στην Κροατία για την κηδεία του πατέρα του.

Από το μισάωρο και μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου, βρήκαν τον Παναιτωλικό εγκατεστημένο στην περιοχή των φιλοξενούμενων, όμως κάθε προσπάθεια τους σταματούσε στον πορτιέρε των "Φαιάκων".

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε νωθράμ όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους. Ο Μπάμπης Τεννές προσπάθησε να ανακατέψει την τράπουλα, η εικόνα του Παναιτωλικού άλλαξε, όμως ο Αναστασόπουλος ήταν σε σούπερ κατάσταση και κράτησε το 1-1.

Οι προσπάθειες των Πασά, Μπελεβώνη και Ντολεζάι έπεσαν πάνω στον γκολκίπερ της Κέρκυρας και το 1-1 έμεινε ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Ο Παναιτωλικός που έχει να γευτεί τη χαρά της νίκης πέντε αγωνιστικές, έφτασε στους 17 βαθμούς, ενώ η Κέρκυρα είναι πλέον στους 12.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιτωλικός (Τεννές): Μπλάζιτς, Άντι, Παλαιολόγος, Κούσας, Ντολεζάι, Σιόντης (87' Αναστασιάδης), Μητρόπουλος, Μουμίν, Καμαρά, Μπουμάλ (60' Μπελεβώνης), Καραμαλίκης (46' Πασάς).

Κέρκυρα (Γκράθια): Αναστασόπουλος, Γκουστάβο, Μαϊστόροβιτς, Βέντσελ, Σακελλαρίου, Γραμμόζης, Οσμάν, Καλαντζής (80' Τσίγκας), Αγρίτης, Ιωάννου (61' Μπάρκογλου), Μαρτίν.

Πηγή: woop.gr