Τέσσερα γκολ, πολλές κλασικές ευκαιρίες (κυρίως) για την ομάδα του Μουρίνιο και τελικά η πρόκριση (2-2) στην Μπαρτσελόνα.

Χαρούμενα γενέθλια τελικά θα κάνει ο Τσάβι, ο οποίος είδε την ομάδα του να περνάει στα ημιτελικά του Copa del Rey και να... σβήνει τα κεράκια του Ζοσέ Μοουρίνιο, όπως την ελπίδα της Ρεάλ Μαδρίτης στα μεταξύ τους ντέρμπι.

Οι γηπεδούχοι που είδαν τον Ινιέστα να αποχωρεί νωρίς από το ματς, έβγαλαν λαγό από το καπέλο τους, καθώς ο αντικαταστάτη του, Πέδρο, άνοιξε το σκορ στο 43', από όμορφη πάσα του Μέσι, ενώ ο Ντάνι Άλβες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, με ένα άπιαστο σουτ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Και αν όλα έδειχναν ότι όλα τέλειωσαν για τη "βασίλισσα", η ομάδα του Μουρίνιο είχε ένα εξαιρετικό δεύτερο μέρος, ισοφάρισε με τους Κριστιάνο Ρονάλντο και Μπενζεμά, ενώ ο Σέρχιο Ράμος νωρίτερα είχε στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πίντο - χωρίς όμως το γκολ να μετράει.

Πηγή: woop.gr