Άφού η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης έληξε 1-1, ο Σεσενιό έβαλε το ... ποδαράκι του και έδωσε την πρόκριση για την ομάδα του Ο' Νιλ στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας. Στην πρώτη καλή ευκαιρία που τους δόθηκε, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Κόλμπακ δεν δυσκολεύτηκε στο 42ο λεπτό.

Η Μίντλεσμπρο αντέδρασε άμεσα, αλλά ο Τόνι ΜακΜαν είδε την άμυνα της Σάντερλαντ να απομακρύνει την προσπάθειά του πάνω στη γραμμή και λίγο αργότερα, ο Μινιολέ αρνήθηκε το γκολ στον Κέρτις Μέιν.

Ο Γιούτκεβιτς όμως στο 57ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας του! Ο Σεσενιό ήταν τελικά αυτός που έδωσε την πρόκριση στη Σάντερλαντ, έστω κι αν χρειάστηκαν περισσότερα από 90 λεπτά, αφού οι «μαυρόγατες» σκόραραν στο 113’ για το τελικό 2-1!

Πηγή: woop.gr