current views are: 1

26 Φεβρουαρίου 2012
Δημοσίευση17:00

Πεντάρα με ανατροπή για την Άρσεναλ

Χρειάστηκε ένα ισχυρό σοκ για να πάρει μπρος η Άρσεναλ και η Τότεναμ της έκανε την εξυπηρέτηση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 μέσα στο Emirates των «κανονιέρηδων» και στη συνέχεια ένιωσαν την οργή τους.

Δημοσίευση 17:00’
αρθρο-newpost

Οι παίκτες του Αρσέν Βενγκέρ κατάφεραν κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την εκπνοή του ημιχρόνου τα δύο γκολ των Λουίς Σαχά (4′) και Αντεμπαγιόρ (34′ πέν.) με τους Σανιά (40′), Φαν Πέρσι (43′).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι του Λονδίνου βρήκαν δίχτυα ακόμη τρεις φορές με τους Ροζίτσκι (51′), Γουόλκοτ (65′, 68′).

Εξάλλου η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ λυτρώθηκε στο τέλος απέναντι στη Νόριτς (2-1), με τον Γκιγκς να της δίνει το φιλί της ζωής στο 92′. Με τη νίκη αυτή οι “κόκκινοι διάβολοι” μείωσαν και πάλι τη διαφορά από τη Σίτι στους 2 βαθμούς.