current views are: 1

7 Μαρτίου 2012
Δημοσίευση19:23

Σόυπερ Λίγκα: ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας 1-0

Νίκη-χρυσάφι, στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή του υποβιβασμού, πήρε απόψε ο ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 επί της Δόξας Δράμας, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης της 8ης ημέρας της Σούπερ Λίγκας.

Δημοσίευση 19:23’
αρθρο-newpost

Νίκη-χρυσάφι, στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή του υποβιβασμού, πήρε απόψε ο ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 επί της Δόξας Δράμας, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης της 8ης ημέρας της Σούπερ Λίγκας. Πέρα για πέρα δίκαιη η επικράτηση της ομάδας του Άγγελου Αναστασιάδη, καθώς το ματς ήταν ένας μονόλογος των γηπεδούχων από το ξεκίνημά του μέχρι τη λήξη του. Οι «μαυραετοί» κατέβηκαν στο γήπεδο για να μην χάσουν και θα μπορούσαν με τη βοήθεια της τύχης να «τσιμπήσουν» το βαθμό, αν κι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 40ο λεπτό, λόγω της αποβολής (πάρα πολύ αυστηρή απόφαση) του Αραβίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Εννέα λεπτά πριν το τέλος κρίθηκε ο αγώνας στους «Ζωσιμάδες», όταν μετά από σέντρα στην περιοχή των Δραμινών, ο Βέρτζος στην προσπάθειά του να απομακρύνει με το κεφάλι χρησιμοποίησε πρώτα το χέρι του κι ο διαιτητής Σελίμος υπέδειξε το πέναλτι. Ο Μπεσέρα εκτέλεσε ψύχραιμα και χάρισε στους Γιαννιώτες το σημαντικό «τρίποντο».

Στη διάρκεια του ματς, δύο φορές ο Λίλα κι άλλες τόσες ο Βίλα, έχασαν απίστευτες ευκαιρίες για να σκοράρουν για λογαριασμό του ΠΑΣ.

Πηγή: naftemporiki.gr