Κόβει την ανάσα η Κυριακή με "μονομαχία" Ρώμης... Λάτσιο - Ρόμα, "πόλεμο" Μαδρίτης... Ρεάλ - Ατλέτικο, "clássico" Πορτογαλίας... Πόρτο - Μπενφίκα, "clasico" Γαλλίας... Παρί Σ.Ζ. - Μαρσέιγ και "μάχη" Αγγλίας... Λίβερπουλ - Τσέλσι.Υπάρχει επίσης ντέρμπι στο Βέλγιο μεταξύ Άντερλεχτ και Μπριζ, των καλύτερων ομάδων της χώρας πέρσι, καθώς φέτος η τελευταία απογοητεύει.
Αναλυτικά το πρόγραμμα στα σημαντικά ευρωπαϊκά πρωταθλήματα:

Premier League - 11η αγωνιστική

Σάββατο
Μπόλτον - Τότεναμ (14:45)
Μπέρμιγχαμ - Γουέστ Χαμ (17:00)
Μπλάκμπερν - Γουΐγκαν
Μπλάκπουλ - Έβερτον
Φούλαμ - Άστον Βίλα
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουλβς
Σάντερλαντ - Στόουκ
Κυριακή
Άρσεναλ - Νιούκαστλ (15:30)
Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Σίτι (17:00)
Λίβερπουλ - Τσέλσι (18:00)

Serie A - 10η αγωνιστική

Σάββατο
Μπολόνια - Λέτσε (19:00)
Ίντερ - Μπρέσια (21:45)
Κυριακή
Φιορεντίνα - Κιέβο (13:30)
Νάπολι - Πάρμα (16:00)
Σαμπντόρια - Κατάνια
Ουντινέζε - Κάλιαρι
Γιουβέντους - Τσεζένα
Λάτσιο - Ρόμα
Μπάρι - Μίλαν
Παλέρμο - Τζένοα (21:45)

Primera Division - 10η αγωνιστική

Σάββατο
Σοθιεδάδ - Σανταντέρ (21:00)
Μπαρτσελόνα - Μάλαγα (23:00)
Κυριακή
Σαραγόσα - Μαγιόρκα (18:00)
Βιγιαρεάλ - Μπιλμπάο
Αλμερία - Χιχόν
Οσασούνα - Έρκουλες
Λεβάντε - Ντεπορτίβο
Χετάφε - Μπαρτσελόνα (20:00)
Ρεάλ - Ατλέτικο (22:00)
Δευτέρα
Σεβίλλη - Βαλένθια (22:30)

Ligue 1 - 12η αγωνιστική

Σάββατο
Αρλ-Αβινιό - Καέν (20:00)
Μπορντό - Βαλενσιέν
Σεντ-Ετιέν - Λοριάν
Σοσό - Οσέρ
Ρεν - Λιόν (22:00)
Κυριακή
Λανς - Μονπελιέ (18:00)
Λιλ - Μπρεστ
Νανσί - Μονακό
Νις - Τουλούζ
Παρί Σ.Ζ. - Μαρσέιγ (22:00)

Bundesliga - 11η αγωνιστική

Παρασκευή
Σάλκε - Ζανκτ Πάουλι (21:30)
Σάββατο
Αμβούργο - Χόφενχαϊμ (16:30)
Φρανκφούρτη - Βόλφσμπουργκ
Γκλάντμπαχ - Μπάγερν
Φράιμπουργκ - Μάιντζ
Νυρεμβέργη - Κολωνία
Κυριακή
Ανόβερο - Ντόρτμουντ (16:30)
Λεβερκούζεν - Κάιζερσλαουτερν (18:30)
Στουτγκάρδη - Βέρντερ

Liga Sagres - 10η αγωνιστική

Παρασκευή
Σετούμπαλ - Ρίο Άβε (22:15)
Σάββατο
Πάσος Φερέιρα - Νασιονάλ (21:15)
Πορτιμονένσε - Ακαντέμικα (23:15)
Κυριακή
Μαρίτιμο - Λεϊρία (18:00)
Ναβάλ - Ολαλάνσε
Μπράγκα - Μπέιρα-Μαρ (20:00)
Πόρτο - Μπενφίκα (22:15)
Δευτέρα
Σπόρτινγκ - Γκιμαράες (21:45)

Eredivisie - 13η αγωνιστική

Παρασκευή
Βίλεμ - Φένλο (21:45)
Σάββατο
Τβέντε - Εξέλσιορ (19:45)
Χρόνινγκεν - Μπρέντα (20:45)
Χέερενφεεν - Χέρακλες
Ντε Χράαφσαπ - Νάιμεχεν (21:45)
Κυριακή
Άγιαξ - Ντεν Χάαχ (13:30)
Ουτρέχτη - Αϊντχόφεν (15:30)
Φίτεσε - Άλκμααρ
Φέγενοορντ - Ρόντα

SüperLig - 11η αγωνιστική

Παρασκευή
Κάισερισπορ - Γκεντσλερμπιρλιγί (20:00)
Σάββατο
Καράμπιουκσπορ - Μπούτσασπορ (14:30)
Αντάλιασπορ - Μπούρσασπορ (16:00)
Ανκαραγκιουτσού - Γκαζιάντεπσπορ (17:00)
Φενέρμπαχτσε - Εσκισεχίρσπορ (19:00)
Κυριακή
Σίβασπορ - Ίστανμπουλ (14:30)
Μανίσασπορ - Κόνιασπορ (17:00)
Τράμπζονσπορ - Γαλατάσαράι (19:00)
Δευτέρα
Μπεσικτάς - Κασίμπασα (20:00)

Jupiler League - 14η αγωνιστική

Παρασκευή
Βέστερλο - Γκενκ (21:30)
Σάββατο
Σταντάρ Λιέγης - Ούπεν (21:00)
Σιντ-Τρούιντεν - Ζούλτε-Βάρεγκεμ
Κόρτραϊκ - Γκερμινάλ
Μέκελεν - Σαρλερουά
Λιρς - Λόκερεν
Κυριακή
Άντερλεχτ - Μπριζ (19:00)
Σερκλ Μπριζ - Γάνδη (21:30)

Scottish Premier League - 11η αγωνιστική

Σάββατο
Σέλτικ - Αμπερντίν (17:00)
Χάμιλτον - Νταντί Γιουν.
Ινβερνές - Μάδεργουελ
Σεντ Τζόνστοουν - Κιλμάρνοκ
Κυριακή
Σεντ Μίρεν - Ρέιντζερς (14:00)
Χιμπέρνιαν - Χαρτς (16:15)

Κύπρος - 9η αγωνιστική

Σάββατο
ΑΠΟΠ/Κινύρας - Δόξα (18:00)
ΕΝΠ - Ομόνοια
Ερμής - Απόλλων
Ολυμπιακός - Εθνικός (19:00)
Κυριακή
ΑΠΟΕΛ - Αλκή (16:00)
ΑΕΛ - ΑΕΚ (18:00)
Δευτέρα
Ανόρθωση - ΑΕΠ (19:00)