Διακόπηκε ο αγώνας του Ατρόμητου στην Ολλανδία - Το πρωί της Παρασκευής η συνέχεια

Απρόσμενη εξέλιξη έχει το ματς του Ατρόμητου με την Άλκμααρ στην Ολλανδία. O αγώνας για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, διακόπηκε οριστικά στο 60ο λεπτό λόγω πυρκαγιάς στο γήπεδο της ολλανδικής ομάδας.

Το γήπεδο εκκενώθηκε πλήρως, ενώ ως το σημείο της διακοπής η ελληνική ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ 1-0 με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 53ο λεπτό, κι ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες μόλις από το 2ο λεπτό, λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Χένρικσεν.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες η πυρκαγιά ξέσπασε στο κεντρικό σύστημα ηλεκτροδότησης.

Σύμφωνα με το gazzetta.gr, παρότι ο  Ατρόμητος ήταν αντίθετος στην πρόταση της ΟΥΕΦΑ να συνεχιστεί ο αγώνας την Παρασκευή το πρωί, προκειμένου να γίνει κανονικά μετά η κλήρωση, επικράτησε η άποψη της Ομοσπονδίας και το Άλκμααρ-Ατρόμητος θα γίνει συνεχιστεί αύριο στις 12πμ ώρα Ελλάδας από το 57'.