Δυο πολύτιμους βαθμούς στην κούρσα του τίτλου άφησε η Μίλαν, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Μπάρι στο Σαν Σίρο.

Οι «ροσονέρι» είχαν την ευκαιρία να ξεφύγουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά το 1-1 της Ίντερ με τη Μπρέσια, όμως κόντρα στην ήδη υποβιβασμένη Μπάρι ίδρωσαν για να πάρουν ακόμα και τον έναν πόντο.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 39' με τον Ρούντολφ και όλα έδειχναν πως θα έπαιρναν τη νίκη, από τη στιγμή μάλιστα που οι Μιλανέζοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς στο 73'.

Παρόλα αυτά, με τέρμα του Αντόνιο Κασάνο οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' οι παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι κατάφεραν να ισοφαρίσουν.