Με τέρματα των Φεντερίκο Μακέντα και Νεμάνια Βίντιτς στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει ισοπαλία (2-2) από την Άστον Βίλα στο "Βίλα Παρκ".

Οι "χωριάτες" κατόρθωσαν με την εκτέλεση πέναλτι του Άσλεϊ Γιανγκ να ανοίξουν το σκορ στο 72', ενώ την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο ίδιος από τον Γουές Μπράουν, ο οποίος θα μπορούσε και να αποβληθεί.Διπλασιάζοντας τα γκολ τους οι γηπεδούχοι στο 76' με τον Μαρκ Ολμπράιγκτον να ολοκληρώνει από κοντά για σπουδαία αντεπίθεση, φάνταζαν πολύ κοντά στην νίκη.

Ο Φεντερίκο Μακέντα όμως στο 81' με εξαιρετικό σουτ μείωσε και ο Ντεμάνια Βίντιτς ισοφάρισε στο 85' με κοντινή διαγώνια κεφαλιά για τους "κόκκινους διάβολους", οι οποίοι θα μπορούσαν και στις καθυστερήσεις να έχουν κάνει την ανατροπή.

Μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζεράγ Ουγιέ ήταν εξαιρετική, αλλά αυτή του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον είχε τον χαρακτήρα και κατάφερε να μην χάσει, ενώ αυτή ήταν η 6η εκτός έδρας ισοπαλία για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Φρίντελ, Λουκ Γιανγκ, Ρίτσαρντ Νταν, Κόλινς, Γουόρνοκ, Άλμπριγκντον (88' Έρικ Λίτσαϊ), Χογκ (90' Χερντ), Μπάναν, Ντάουνινγκ, Άσλεϊ Γιανγκ, Αγκμπονλαχόρ (78' Ντελφουνέσο).
ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝ: Φαν ντερ Σαρ, Μπράουν, Φέρντιναντ, Βίντιτς, Εβρά, Φλέτσερ, Κάρικ, Γι-Σουνγκ (86' Σμόλινγκ) Παρκ, Νάνι, Χαβιέρ Ερνάντες (73' Ομπερτάν), Μπερμπάτοφ (73' Μακέντα).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Γιουν. 2-2 (72' Άσλεϊ Γιανγκ, 76' Ολμπράιγκτον / 81' Μακέντα, 85' Βίντιτς)
Μάντσεστερ Σίτι - Μπέρμιγχαμ (17:00)