Με ένα γκολ του Μπουλούτ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Παναιτωλικό στο ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής της Football League και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι της απευθείας ανόδου στην Superleague.

Ένα γκολ του Ερόλ Μπουλούτ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ήταν αρκετό για να δώσει στον ΟΦΗ τη νίκη με 1-0 επί του Παναιτωλικού στο μεγάλο ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου με το "τρίποντο" που πήρε μπροστά σε 7.000 φίλους της που δημιούργησαν μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι της απευθείας ανόδου στην Superleague, καθώς μείωσε την διαφορά από την ομάδα του Αγρινίου στους πέντε βαθμούς.

πό την άλλη ο Παναιτωλικός ο οποίος παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, είχε ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν ήταν εύστοχος στην τελική προσπάθεια.

Γήπεδο: "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης"

Διαιτητής/ Βοηθοί: Σέγκος (Εύβοιας)/ Κουντουρέλης (Αθηνών), Ρούμπης (Εύβοιας)

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Γαλανόπουλος, Μπούρμπος, Γεωργίου, Μπερτίν, Παπουλής, Βερόν (88' Ρόβας), Κάλαϊτζιτς (72' Κατσικογιάννης), Τάντιτς (34' Μπουλούτ), Αγρίτης, Καμπάνταης.

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τζενάμο, Παλαιολόγος, Βούκοβιτς, Αναστασιάδης, Ετζενγκουέλε, Ρότσα, Μπουμάλ (53' Κούσας), Μουμίν (46' Καούνος) Μπαϊκαρά (66' Παππάς), Θεοδωρίδης, Γκούρμα.

Κίτρινες κάρτες: Τάντιτς (22', ΟΦΗ), Βεζυρίδης (84', ΟΦΗ), Καμπάνταης (86', ΟΦΗ)- Κούσας (54', Παναιτωλικός), Ρότσα (93', Παναιτωλικός)

Σκόρερ: Μπουλούτ (45', ΟΦΗ)