Το ντέρμπι βάφτηκε ξανά «πράσινο»: Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Ολυμπιακό με 73-69

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής. Δείτε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το sdna.gr

Δημοσίευση 17:14’
αρθρο-newpost

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο σημείωσε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε επί του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ για την Α1 του μπάσκετ με 73-69.

Οι πράσινοι που στην πρώτη περίοδο έχαναν για 15 πόντους, χάρη στα επιθετικά ριμπάουντ και την ευστοχία τους στα δίποντα κατάφεραν να ισορροπήσουν και να γυρίσουν το ματς στα τέλη της τρίτης περιόδου.

Μάλιστα οι παίχτες του Σάσα Τζόρτζεβιτς έφτασαν να προηγούνται  με +10, 3 λεπτά πριν τη λήξη.

Τα δεκάλεπτα: 18-32, 41-43, 56-55, 73-69