Το γκολ του Κέβιν Μιραλάς πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού στάθηκε αρκετό στον Ολυμπιακό των πολλών απουσιών να πάρει τη νίκη με 1-0 επί της Γαλατασαράι, στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Στο πιο δυνατό φιλικό που έχουν δώσει οι "ερυθρόλευκοι" από την έναρξη της προετοιμασίας τους και δεδομένων των σημαντικότατων απουσιών που είχαν (Μέλμπεργκ, Τζιμπούρ, Τοροσίδης, Ιμπαγάσα, Φετφατζίδης), στάθηκαν αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για να πετύχουν κι άλλα γκολ.

Ο Πάντελιτς στο 24΄ έχασε μεγάλη ευκαιρία, όπως και ο Ριέρα λίγο πριν την αποχώρησή του από το γήπεδο λόγω τραυματισμού (υπάρχουν φόβοι για θλάση) περίπου 20 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Αναγκαστική ήταν και η αλλαγή του Ουρτάδο στο 84΄ με τον Ποτουρίδη, με το Βάσκο να φεύγει τραυματίας.

Οι Τούρκοι από την πλευρά τους πλησίασαν στην ισοφάριση στο 33΄, αλλά ο Κοστάντσο απέκρουσε σωτήρια το σουτ του Σάμπρι, ενώ στο 55΄ πέτυχαν γκολ, αλλά ο σκόρερ, Γκοκχάν Ζαν, υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Oλυμπιακός: Κοστάντσο, Μανιάτης, Μοντέστο, Φέισα (57΄ Ουρτάδο, 84΄ λ.τ. Ποτουρίδης), Πάντελιτς (46΄ Χαβίτο), Ριέρα (70΄ Παπάζογλου), Μιραλάς (67΄ Γκρμπιτς), Φουστέρ (57΄ Γέστε), Χολέμπας, Α. Παπαδόπουλος, Μαρκάνο.

Γαλατασαράι: Μουσλέρα, Μέλο, Γκοκχάν Ζαν (66΄ Κουρτουλούς), Ινάν (58΄ Ακμάν), Μπάρος (58΄ Ελμάντερ), Ουϊφαλούσι (73΄ Τσαγκλάρ), Μπαλτά, Στάνκου (58΄ Γιλμάζ), Σάμπρι, Τσετίν (79΄ Κουλσελάμ), Καζίμ