Μπορεί οι παίκτες του να μην γνωρίζουν ακόμη σε ποια κατηγορία θα αγωνίζονται την τρέχουσα περίοδο, ωστόσο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 2-0 της Κέρκυρας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό στάδιο αποδίδωντας καλό ποδόσφαιρο ανά διαστήματα. Οι Βολιώτες πήραν προβάδισμα στο 15΄ με το σουτ του Νταρμπιόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 32’ διπλασίασαν τα τέρματά τους, με κεφαλιά του Ούμπιντες, μετά από σέντρα του Μπρέσκα.

Ο τελευταίος είχε δοκάρι στο 61’, ενώ οι "Φαίακες" έφτασαν κοντά στη μείωση του σκορ στο 69΄, αλλά το σουτ του Λαμπρόπουλου σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι. Νέο δοκάρι για την ομάδα του Μπάντοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, πάλι με σουτ του Λαμπρόπουλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακούποβιτς, Ντολεζάι, Τομάς (82’ Ανδρίκος), Κάσκιο (64’ Αλβάρεζ), Νταρμπιόν (87’ Κοτζαθανάσης), Ουμπίντες, Μπρέσκα (84’ Αναστασίου), Ακόστα (87’ Νάκας), Ρόκας (33’ Ζέρης), Σέλεζι, Μαρτίν

ΚΕΡΚΥΡΑ: Γκαλίνοβιτς (66’ Αναστασόπουλος), Μπουκουβάλας (66’ Γκουστάβο), Σακελαρίου (59’ Κοντοδήμος), Μαϊστόροβιτς, Ζιάμπαρης (46’ Βέντζελ), Οσμάν, Γραμμόζης (46’ Λόβιν), Μετίν (66’ Χαμπλ), Μπάρκογλου (29’ Μαζνόφ), Αγρίτης (59’ Λαμπρόπουλος), Ιωάννου (59’ Γιάντσης)

Πηγή: woop.gr