Μπορεί να ζορίστηκε για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά πήρε τη νίκη η Λοκομοτίβ Μόσχας, με γκολ του Ντούριτσα τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση με την Νάλτσικ (2-1).

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League επέκτεινε το αήττητο σερί της στους 12 αγώνες και βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση πέντε βαθμών από την πρωτοπόρο Ζενίτ.

Η αναμέτρηση δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις, αφού η γηπεδούχος Νάλτσικ με γκολ του Γκρίντεφ στο 35ο λεπτό πήρε το προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την εικόνα τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 63΄με τον Ντουσάκοφ. Και δεν σταμάτησαν εκεί, αφού τέσσερα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα ο Ντούριτσα, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή ένα λεπτό νωρίτερα σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Πηγή: Sport-fm.gr