Αγχωτική ήταν η τρίτη νίκη της Ούνιξ Καζάν για την 4η αγωνιστική της Euroleague.
Η ρωσική ομάδα επικράτησε 72-68 της Πρόκομ, σε ένα αγώνα που εξελίχθηκε σαν θρίλερ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Κορυφαίος των νικητών με 23 πόντους ήταν ο Ντόμερκαντ, ενώ ο ΜακΚάρτι ήταν άξιος συμπαραστάτης του με 13. Από τους γηπεδούχους, ξεχώρισε ο Μοτεγιούνας με 19 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καζάν κατάφερε να διατηρήσει μία ικανοποιητική διαφορά που της έδινε το «πάνω χέρι» στο παιχνίδι. Ωστόσο στην 3η περίοδο το προβάδισμα εναλλασσόταν.

Ο ΜακΚάρτι στο 1’. 46’’ πριν τη λήξη πέτυχε το 66-67 όμως ο Μοτεγιούνας πραγματοποίησε το 68-67 στα 55’’ πριν τη λήξη. Στα τελευταία δευτερόλεπτα, η πολύ καλή δουλειά των Ντόμερκαντ και Γκουμπάνοφ, έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους.