Στα διαιτητικά λάθη στάθηκε ο Αρσέν Βενγκέρ μετά την ήττα της Άρσεναλ από τη Φούλαμ με 2-1. Ο Αλσατός τεχνικός μίλησε παράλληλα και για την αστοχία των ποδοσφαιριστών του ειδικά στο πρώτο μέρος και δεν έδειξε καθόλου ικανοποιημένος από τη γενική εικόνα τόσο των «κανονιέδηδων» όσο και του διαιτητή της αναμέτρησης.

Αφορμή για τα σχόλιά του προς τη διαιτησία ήταν η αποβολή του Τζουρού στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, την οποία χαρακτήρισε αστεία όπως επίσης και τη φάση που ο Ζερβίνιο ανατρέπεται από τον Σεντέρος λέγοντας:

«Χάσαμε πολλές ευκαιρίες και είχαμε κακές αποφάσεις από τον διαιτητή σήμερα. Οι δύο αυτοί παράγοντες συνδυασμένοι έκαναν τη διαφορά.

Ήταν αστεία η αποβολή. Όταν ο Τζουρού δέχτηκε την πρώτη κίτρινη κάρτα προσπαθούσαν συνεχώς οι αντίπαλοί του να οδηγήσουν τον διαιτητή να τον αποβάλει και εκείνος δεν αντιστάθηκε και το έκανε. Κανονικά έπρεπε να δώσει φάουλ υπέρ μας στη φάση της αποβολής».

Για το πέναλτι του Σεντέρος στον Ζερβίνιο: «Ήταν πέναλτι 200%. Αλλά το ξέρουμε ότι δεν παίρνουμε πέναλτι. Έπρεπε να μας δοθεί ένα κόντρα στην ΚΠΡ στο προηγούμενο ματς και άλλο ένα τώρα. Είναι κρίμα να χάνουμε ένα τέτοιο παιχνίδι, το οποίο μπορούσαμε να καθαρίσουμε από το ημίχρονο. Ήμασταν άτυχοι σήμερα και ο διαιτητής έπαιξε τεράστιο ρόλο στο αποτέλεσμα».

Πηγή: woop.gr