Nέες προγραμματισμένες διακοπές ρεύματος θα σημειωθούν το απόγευμα της Δευτέρας λόγω της απεργίας της ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ. Εξάλλου, αύριο μετά το μεσημέρι αναμένεται η απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου αναφορικά με την  απεργία της ΓΕΝΟΠ .

Ειδικότερα:

Αττική

19:30 - 21:00    Καλλιθέα,  Τζιτζιφιές, Χαροκόπου,  Κουκάκι,  Πετράλωνα,  Καλαμάκι,  Γλυφάδα,  Βούλα,  Βουλιαγμένη, Βάρη,  Βάρκιζα,  Πατήσια,  Πλατεία Αμερικής, Κολιάτσου,  Πλατεία Βικτωρίας,  Πεδίο Άρεως,  Γκύζη,  Αμπελόκηποι,  Ελληνορώσσων,  Ερυθρός,  Πολύγωνο,  Κυψέλη., Σεπόλια,  Πλατεία Αττικής,   Κολωνός,  Λένορμαν,  Μεταξουργείο,  Ακαδημία Πλάτωνος,  Βοτανικός,  Ρούφ.

21.00 - 22.30    Σκαραμαγκάς, Ασπρόπυργος,  Ελευσίνα,  Μάνδρα,  Μέγαρα,  Σαλαμίνα,  Παπάγου,  Χολαργός,  Ψυχικό,  Γαλάτσι,  Φιλοθέη,  Κολλέγιο,  Χαλάνδρι,  Αγία Παρασκευ.,  Φιλαδέλφεια,  Μεταμόρφωση,  Χαλκηδόνα,  Αγιοι Ανάργυροι, Φυλή,  Άνω Λιόσια.

Θεσσαλονίκη

19:30 – 21:00 Γιανιτσών, 26ης Οκτωβρίου, Αμπελόκηποι, Εύοσμος, Αμπελόκηποι
Κορδελιό, Περιοχή ΚΤΕΟ, Μενεμένη, Ελευθέριο, Κορδελιό, Carefoure, Περιοχή Γηπέδου μπάσκετ ΠΑΟΚ, Γήπεδο μπάσκετ ΠΑΟΚ, Περιοχή Hayatt, Κωσταντινοπολίτικα, Τμήμα Πυλαίας, Θέρμη, Βιομηχ. Περιοχή Θέρμης, Τρίλοφος ,Πλαγιάρι, Ν. Επιβάτες, Τμήμα Περαίας, Αγ. Τριάδα

21:00 - 22:30    Βιομ. Περοχή Περ. Ευκαρπίας, ΤΙΤΑΝ, Δερβένι, Περιβολάκι, Καβαλάρι
Νικόπολη, Σταυρούπολη, Βιομ. Περοχή Περ. Ευκαρπίας, Δερβένι, Λαγυνά, Κατσιμίδη, Μ. Μπότσαρη, Δελφών, Άγιος Παύλος, Συκιές, Τριανδρία, Αν. Τούμπα, Κατσιμίδη, Κλεάνθους, Κατσιμίδη, Φλέμιγκ, Βασ. Όλγας, Κατσιμίδη, Μ. Μπότσαρη, Κων/πόλεως, Βασ. Όλγας, Καλαμαριά, Περιοχή Βούλγαρη, Μαρτίου, Καλαμαριά, Καλοχώρι, Χαλάστρα, Αγχίαλος, Μεσήμβρια, Αγιονέρι, Ανθόφυτο, Μικρόκαμπος, Σίνδος, Τμήμα ΒΙΠΕΘ, Βιομηχανική Περιοχή Αγχιάλου, Βιομηχανική Περιοχή Μαγνησίας, Τμήμα ΒΙΠΕΘ ,Άγιος Αθανάσιος, Βραχιά, Ανατολικό, Μάλγαρα, Βραχιά, Άδενδρο

Κεντρική Ελλάδα
Βοιωτία
19:30  - 21:00    Άσπρα Σπίτια Αντίκυρα Στενός Ταρσός Αντλ. Κυριακίου Δίσττομο
Αντλιοστάσιο ΕΥΔΑΠ Διστόμου, ΒΙΟΤΕΡ, LIDL, Πετζετακης, Νάνος
21:00  -  22:30    Δίστομο Κυριακι Στειρι Οσιος Λουκας, Χαιρώνεια Θούριο Αγ. Βλάσιος Ανθοχώρι, Λουτούφι, Μελλισοχώρι, Καπαρέλι, Μόρνος

Ευβοίας   
21:00  -  22:30    Αλιβέρι Λατα Κατακαλος Λιγνιτωρυχειο Αγ. Λουκας Παραμεριτες Κρεμαστος Μακρυχωρι Μανικια Ανω-Κατω Σεττα

Καρδίτσας   
21:00  -  22:30    Δ.Δ Πέτρινου, Μεταμόρφωσης, Βλοχού, Αγ. Δημητρίου, Μαραθέας, Λαρίσης
19:30  -  21:00    Βιομηχανική Περιοχή, Κενή, Βαμβακιού, Ρεματιά, Σιτόχωρο, Σκοτούσσα, Αγ. Τριάδα. Κεντρική Αγορά Λάρισας, Οδός Ασκληπιού, Περιοχή Αγ. Θωμά, Δευάλ, Συν. Λιβαδάκι, Μ. Μοναστήρι, Αγναντερή, Κέντρο Λάρισας, Πλατεία Ταχυδρομείου,  Ε. Ο. Λάρισας Θεσ/νίκης περί τον κόμβο Γυρτώνης, Αρδευτικά, Βουστάσια Προς Ε.Ο. Αθηνών, Αρδευτικά Άγιας, Λουτρό, Δουδρούτσι, Στρ. Νατο, Ν. Περιβόλι, Αρδευτικά κατά μήκος Ε.Ο. Αθηνών, Αρδευτικά Χάλκης, Πλατύκαμπος, Γλαύκη, Τμήμα Νίκαιας, Αρδευτικά, Ν. Λεύκη, Μεσοράχη, Αγ. Ανάργυροι, Βιοτεχνίες, Βουστάσια προς Ε.Ο. Αθηνών, Νίκαια, Ανθούπολη, Οδός Φαρσάλων, κέντρο Λάρισας πλησίον Αστόρια, Ν. Πολιτεία, Οδός Λάρισας Νίκαιας

Μαγνησίας   
19:30 - 21:00 
   Ν.Ιωνία, Βόλος εως Λαρίσης, Ν. Δημητριάδα, Κυρ.Γραμμή(VPI)
Κωφοι, Κοκκωτοι, Νεοχωρακι, Βραχος, Φυλακή.
21:00  -  22:30    Ν.Ιωνία, Λιμήνι, Ν.Παγάσαι, Ν.Αγχίαλος, Ν.Ιωνία, Βόλος, Χαλυβουργία Ελλάδος, Στεφανοβίκειο,Ριζόμυλος, Αρδευτικά 304 ΠΕΒ, Τρικάλων    19:30    21:00   
Δήμος Φαρκαδώνας, Οιχαλίας
21:00 - 22:30    Δήμος Εστιαιώτιδος, Τρικκαίων, Παραληθαίων, Δήμος Εστιαιώτιδος, Τρικκαίων

Φθιώτιδος & Ευρυτανίας
19:30 - 21:00    Άγιος Κωνσταντίνος Σήραγγες, Πόλη Δομοκού
21:00  - 22:30  Λυγαριά, Λιανοκλάδι, Στύρφακα, Σήραγγα ΟΣΕ, Πόλη Λαμίας, Νότιο Τμήμα
ΒΙΠΕ Λαμίας Δυτικό Τμήμα, Πελασγία, Γλύφα, Σ.Σ Λιανοκλαδίου, Γοργοπόταμος
Φωκίδος   
21:00 - 22:30 Ιτέα

Μακεδονία - Θράκη
Έβρου   
19:30- 21:00 Ξυλεμπορία Ακρίτας
21:00 – 22:30 ΒΙΠΕ Αλεξανδρούπολης, Θούριο, Νέο Χειμώνιο, Αρδευτικά Βύσσας

Ημαθίας
19:30- 21:00  Παλαιοχώρι, Λιανοβέργη, Πλατύ, Αγ.Βαρβάρα, Άμμος, Κουλούρα
21:00 - 22:30  Κυδωνοχώρι, Μακροχώρι, Διαβατός, Μέση

Καβάλας
19:30- 21:00 Πέραμος, Αμισιανά, τμήμα Ελευθερούπολης, τμήμα Χρυσούπολης
21:00- 22:30 Οφρύνιο, Οργάνι, Γαληψός, Μουσθένη, Αυλή, Κάρυανη, Φωλεά, Μυρτόφυτο, Ελαιοχώρι

Καστοριάς   
19:30 - 21:00 Μεσοποταμία, Νεστόριο, Αγία Τριάδα, Κορομηλιά, Κολοκυνθού, Κυψέλη
21:00 - 22:30 Άγ. Ανάργυροι, Μαυροχώρι, Βέργα, Κλεισούρα

Κιλκίς   
19:30 - 21:00 Αξιούπολη, περιμετρικά Πολυκάστρου
21:00 - 22:30 Αγ.Κυριακή, Βάθη, Γαβρά, Δροσάτο, Κεντρικό, Μουριές, Ν.Ροδόνα, Πλατανιές, Συκαμινέα

Κοζάνης & Γρεβενών
19:30 – 21:00 Κηπουριό, Κρανιά, Πηγαδίτσα, Εργοτάξια Εγνατίας οδού
Άγιος Χριστόφοσρος, Καρυωχώρι, Σπηλιά, Άρδασσα, Σισάνι, Εμπόριο, Αναράχη, Μηλοχώρι,
21:00- 22:30  Μεσόβουνο, Πεντάβρυσος, Μανιάκι, Φαράγγι, Δροσερό, Γαλάτεια, Ολυμπιάδα, Βαρικό, Βαθύλακκος, Μεσιανή, Ροδίτης, Νεράϊδα, Παλαιοχώρι, Κνίδη, Ιτέα, Σαρακίνα, Ποντινή, Βάρη, Πιστικό, Βατόλακκος, Κοκκινιά, Εράτυρα,

Ξάνθης   
19:30  - 21:00 Βαφέϊκα, Κουτσό
21:00 - 22:30 Γενησέα, Αρδευτικά Μάνδρας Αμισός, Βανιάνο

Πέλλας
19:30 - 21:00 Μεσσιανό, Αρχοντικό, Αγροσυκιά
21:00  - 22:30  Πέλλα

Πιερίας   
19:30   -21:00  Πόλη Κατερίνης
21:00  - 22:30  Πόλη Κατερίνης

Ροδόπης   
19:30    - 21:00  Αμάραντα, Πάμφορο, Μέστη, Βέλκιο, Αετοκορφή, Αρσάκειο, Σάππες,
21:00     - 22:30  ΒΙΠΕ Κομοτηνής

Σερρών   
19:30 -    21:00 Γεφυρούδι, Αμμουδιά, Αναγέννηση, Ν.Τυρόη, Στρυμονικό, Ζευγολατιό, Χείμαρρος, Λιβαδοχώρι
21:00    - 22:30 Κ.Καμήλα, Αδελφικό, Κουμαριά, Νικόκλεια, Σησαμιά, Βέργη, Δημητρίτσι, Τριανταφυλλιά, Μεσάδα, Τούσλα, Παραλία Κάριανης, Μυρτόφυτο, Φωλιά

Φλωρίνης   
19:30 -21:00 Φλώρινα
21:00 - 22:30 Αμύνταιο

Χαλκιδικής   
21:00  - 22:30 Αγ.Πρόδρομος, Παλαιοχώρα, Ριζά, Δουμπιά, Σανά, Γεροπλάτανος, Πετροκέρασα, Ζαγκλιβέρι, Λαγκαδίκια, Στίβο, Γερακαρού, Βασιλούδι, Περιστερώνας


Πελοπόννησος - Ήπειρος


Αιτωλοακαρνανίας   
19:30  -  21:00   Ραϊνες, Σκουτεσιάδα,  οι οικισμοί του δήμου Παναιτωλικού (Σχίνος, Σκουτερά, Κερασιά, Αγ.Παρασκευή, Καστανούλα, Καμαρούλα, Νέα Αβώρανη, Μεταλοπλαστική,Περ.Εργ.Κατοικιων Δήμου Αγρινίου.
Περιοχές νοτίως της Ε.Ο. μέχρι το Αγρίνιο (Γιαννούζι, Μπούζι, Λεύκα, τμήμα Δοκιμίου) Οικισμός Κρεμαστών, Ψηλόβραχος, Αγαλιανός, Αλέστια, Σαρκίνη, Φτελιά δήμου Προυσσού.
21:00  - 22:30    Αιτωλικό, Μαγούλα, Ιχθυκά, κάμπος Νεοχωρίου  Στράτος, τμήμα Οχθίων, Ε.Ο έως Κουβαρά
Ορεινός Βάλτος (Μπαμπαλιό, Βαρετάδα, Γιαννόπουλοι, Αλευράδα, Μαλεσιάδα, Χαλκόπουλοι, Εμπεσός, Βρουβιανά κλπ)

Αργολίδας   
19:30- 21:00 Ίρια, Δρέπανο, Βιβάρι, Κάντια, Καρναζέϊκα Κουτσοπόδι
21:00 -  22:30 Καρυά, Φρέγγενη, Βρούστι Φ/Β ΛΕΚΑΝΑ Αργολικό, Λυγουριό, Τίρυνθα, Παναρήτι,Ν.Επίδαυρος.
Ίναχος, Ήρα, Χωνικά, Λίμνες, Προσύμνη Φ/Β ΔΑΦΝΕΣ

Αρκαδίας   
19:30  - 21:00  Λεωνίδιο,Τυρός ,Αγ.Ανδρέας,Αρκαδικό χωριό
21:00  -  22:30    Ανάβαλος, Δήμος Β.Κυνουρίας ,Δολιανά, Δ. Ηραίας(Πυρρή, Αγάλω, Ράχες), Άρτας, Πρεβέζης &Λευκάδος   
19:30    21:00    Καλόβατος, Ράχη, Πολύδροσο,Ανέζα,Βίγλα,Καλογερικό,Ψαθοτόπι,Κορωνησία.
21:00    22:30    Πέτα, Κομπότι, Μενίδι, Κωστακιοί, Κιρκιζάτες, Πλησιοί, Ανέζα, Γαβριά, Κεραμάτες, Ακροποταμιά Νεοχώρι.

Αχαΐας  
 19:30 - 21:00    Κέντρο Αιγίου (κλ. Οικονόμου, Ρήγα Φεραίου,Σολωμού), Κέντρο Αιγίου (Μητροπόλεως)
Λάγγουρα, Περιβόλα, Ελεκίστρα, Ζαβλάνι, Ανθούπολη, Συχαινά, Προάστιο, Καστελόκαμπος, Κ. Αχαία,,τμήμα Νιφορέικα,Καλαμάκι, Μιτόπολις, Μαζαράκι, Τριταία, Σκιαδά, Σταυροδρόμι, Ερυμάνθεια, Καλέντζι, Κάλφα, Αγ. Βαρβάρα.
21:00  -  22:30    Μυρτιά, Καμάρες (Μεσόγεια ως Παναγοπούλα), Λιμνοχώρι,Αρδευτικά, Ριόλος,Καγκάδι,Γιουλέικα,Φράγκα,Απιδεώνας, Μετόχι,Λάππα,Καλογριά,Μποντέικα,Γομοστό, Καρέϊκα, Σαγέϊκα., Πλατεία Ελευθερίας, Μητροδώρου, Λύκωνος, Κορυτσάς

Ηλείας   

19:30    21:00    Κάστρο, Αρκούδι, Λουτρά Κυλλήνης
21:00    22:30    Σώστι, Ρουπάκι, Κέντρο & Φράγμα, Αγ. Γεώργιος, Παραλία Επιταλίου, Κρέστενα

Ιωαννίνων & Θεσπρωτίας   

19:30  - 21:00    Είσοδος πόλης από Κόνιτσα, Κολυμβητήριο,κέντρο πόλης, όλα τα χωριά εκατέρωθεν της Εθνικής οδόυ Ιωαννίνων- Ηγουμενίτσας,Ροδοτόπι,Γραμμενοχώρια,Κόντσικα,Ασβεστοχώρι., Κόνιτσα, Επαρχία Κόνιτσας
Επαρχία Μετσόβου,Βουτονόσι,Μηλιά.
21:00  -  22:30    Αντλιοστάσια Γλυκής, ΒΙΠΕ, Γαρδίκη, Μπάφρα, Νεοκαισάρια, Μπιζάνι, Λάκκα Σούλι, Τέροβο,Ολη η ΕΟ Ιωαννίνων-Αθηνών από το PRAKTIKER προς Αθήνα.

Κερκύρας 
21:00  - 22:30 Περιβόλι, Βαταπάδες, Λευκίμη,Αργυράδες

Κορινθίας   
19:30    21:00    Αγ. Θεόδωροι, Κινέτα (τμήμα)Πόλη Κορίνθου (τμήμα)
21:00    22:30    Αθίκια,Αλαμάνο Σούλι,Κρυονέρι,Βασιλικό,Θαλερό,Βάλτος,Λαλιώτη. Εξαμίλια, Ξυλοκέραζα Λουτρά Ελένης,Αλμυρό,Σοφικό,Κατακάλι,Κόρφος

Λακωνίας   
19:30    21:00    Ξηροκάμπι, Ανώγεια,Παλαιοπαναγιά(ΚΕΕΜ,ΕΛΣΛ,ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
21:00    22:30    Βλαχιώτη - Αγ. Ανδρέας

Μεσσηνίας   
19:30- 21:00 Βιονηχανική ζώνη, Αεροδρόμιο, Ανδρούσα, Βαλύρα Φ/Β ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ
21:00- 22:30 Μεσσηνιακή Μάνη, Αλαγονία, Στρατόπεδο,