Η μπάλα στην TV

Η μπάλα στην TV

Πενήντα πέντε ποδοσφαιρικοί αγώνες στα ελληνικά κανάλια.

Το πρώτο ντέρμπι για φέτος στην Super League διεξάγεται την Κυριακή 6 Οκτωβρίου στις 20:30, ζωντανά από το γήπεδο της Τούμπας και μέσα από το Novasports 1, ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Ο δεύτερος της βαθμολογίας «Δικέφαλος» του Βορρά με όπλο την συμπαράσταση των οπαδών του θα υποδεχθεί στην «καυτή» Τούμπα, τους «πράσινους» που ακολουθούν στην 3η θέση, σε ένα ματς που αναμένεται ιδιαίτερα συναρπαστικό.

Από τα κανάλια OTE Sport μεταδίδονται τα κορυφαία ευρωπαϊκά ποδοσφαιρικά ντέρμπι di Serie A, Bundesliga, Premier League και Primera Division. Ξεχωρίζουν τα Ιντερ-Ρόμα, Γιουβέντους-Μίλαν, Λεβερκούζεν-Μπάγερν και Μαντσεστερ Σίτι-Εβερτον.

Οι μεταδόσεις της Super League
Σάββατο 5/10 (16:00): Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου από το Novasports 2
Σάββατο 5/10 (18:15): Εργοτελης – Πλατανιάς σε περιγραφή του Γιάννη Τσαΐνη από το Novasports 1
Σάββατο 5/10 (20:30): Πανιώνιος – Αρης σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη από το Novasports 2
Κυριακή 6/10 (16:00): Ολυμπιακός – Βέροια σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου και από το Novasports 2
Κυριακή 6/10 (18:15): Skoda Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου από το Novasports 2
Κυριακή 6/10 (18:15): Λεβαδειακός – ΑΕΛ Καλλονής σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη από το Novasports 4
Κυριακή 6/10 (18:15): Πανθρακικός – ΟΦΗ σε περιγραφή του Αγγελου Στυλιάδη από το Novasports 3 (και σε live streaming από το novasports.gr)
Κυριακή 6/10 (20:30): ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός σε περιγραφή του Δημήτρη Κανελλάκη από το Novasports 1
Δευτέρα 07/10 (19:30): Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα σε περιγραφή του Γιώργου Λυκουρόπουλου από το Novasports 1 (και σε live streaming από το novasports.gr)

Οι μεταδόσεις της Football League
Παρασκευή 4/10 (18:00): Φωστήρας - Αχαρναϊκός (OTE Sport 4)
Κυριακή 06/10 (20:00): Νίκη Βόλου - Τύρναβος (OTE Sport 5)
Δευτέρα 07/10 (16:00): Καλλιθέα - Παναχαϊκή (OTE Sport 4)
Δευτέρα 07/10 (18:00): Ηρακλής - Εθνικός Γαζώρου (OTE Sport 4)

Οι μεταδόσεις της Primera Division
Παρασκευή 4/10 (21:00): Βιγιαρεάλ – Γρανάδα (OTE Sport 2)
Παρασκευή 4/10 (23:00): Μάλαγα – Οσασούνα (OTE Sport 2)
Σάββατο 5/10 (19:00): Ράγιο Βαγιεκάνο - Σοσιεδάδ (OTE Sport 2)
Σάββατο 5/10 (21:00): Λεβάντε – Ρεάλ Μαδρίτης (OTE Sport 2)
Σάββατο 5/10 (23:00): Μπαρτσελόνα – Βαγιαδολίδ (OTE Sport 2)
Κυριακή 06/10 (13:00): Ατλέτικο – Θέλτα (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (18:00): Σεβίλλη – Αλμερία (OTE Sport 5)
Κυριακή 06/10 (20:00): Χετάφε – Μπέτις (OTE Sport 2)
Κυριακή 06/10 (22:00): Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βαλένθια (OTE Sport 2)

Οι μεταδόσεις της Bundesliga
Παρασκευή 4/10 (21:30): Αννόβερο – Χέρτα (OTE Sport 1)
Σάββατο 5/10 (16:30): Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ (OTE Sport 2)
Σάββατο 5/10 (16:30): Στουτγκάρδη – Βέρντερ(OTE Sport 4)
Σάββατο 5/10 (16:30): Μάιντς – Χόφενχαϊμ (OTE Sport 5)
Σάββατο 5/10 (19:30): Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου (OTE Sport 3)
Κυριακή 06/10 (16:30): Νυρεμβέργη – Αμβούργο (OTE Sport 3)
Κυριακή 06/10 (18:30): Φράιμπουργκ – Αϊντραχτ Φρ. (OTE Sport 4)

Οι μεταδόσεις της γερμανικής Zweite Liga
Παρασκευή 4/10 (19:30): Αρμίνια Μπίλεφελντ – Καϊζερσλάουτερν (OTE Sport 1)
Σάββατο 5/10 (14:00): Καρλσρούη – Κολωνία (OTE Sport 4)
Κυριακή 06/10 (14:30) Μόναχο 1860 – Κότμπους ((OTE Sport 3)
Δευτέρα 07/10 (21:15): Φορτούνα Ντίσελντορφ – Γκρόιτερ Φιρτ (OTE Sport 1)

Οι μεταδόσεις της Premier League
Σάββατο 5/10 (14:45): Μάντσεστερ Σίτι – Εβερτον (OTE Sport 1)
Σάββατο 5/10 (17:00): Λίβερπουλ – Κρίσταλ Πάλας (OTE Sport 1)
Σάββατο 5/10 (19:00): Σάντερλαντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (15:30): Νόριτς – Τσέλσι (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (15:30): Σαουθάμπτον – Σουόνσι (OTE Sport 4)
Κυριακή 06/10 (18:00): Γουέστ Μπρομ – Αρσεναλ (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (18:00): Τότεναμ – Γουέστ Χαμ (OTE Sport 2)

Οι μεταδόσεις της Serie A
Σάββατο 5/10 (21:45): Ιντερ – Ρόμα (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (13:30): Πάρμα – Σασουόλο (OTE Sport 2)
Κυριακή 06/10 (16:00): Νάπολι – Λιβόρνο (OTE Sport 2)
Κυριακή 06/10 (16:00): Σαμπντόρια – Τορίνο (OTE Sport 5)
Κυριακή 06/10 (21:45): Γιουβέντους – Μίλαν (OTE Sport 1)
Κυριακή 06/10 (21:45): Λάτσιο – Φιορεντίνα (OTE Sport 3)

Οι μεταδόσεις της βελγικής Jupiler League
Σάββατο 5/10 (21:00): Κλαμπ Μπριζ - Λέουβεν (Action 24)
Κυριακή 6/10 (15:30): Αντερλεχτ – Κορτράικ (Action 24 και novasports.gr σε live streaming)
Κυριακή 6/10 (19:00): Ζούλτε Βάρεγκεμ - Σταντάρ Λιέγης (Action 24)

Οι μεταδόσεις της ολλανδικής Eredivisie
Κυριακή 6/10 (13:30): Αγιαξ – Ουτρέχτη (Action 24 και novasports.gr σε live streaming)
Κυριακή 6/10 (17:30): PSV Αϊντχόφεν - Βααλβάικ (Action 24)

Οι μεταδόσεις της ρωσικής Premier Liga
Κυριακή 06/10 (12:30): Σπαρτάκ Μόσχας – Τέρεκ Γκρόζνκι (Novasports 2)

Οι μεταδόσεις της ουκρανικής Premier Liga
Σάββατο 5/10 (18:30)): Σαχτάρ Ντόνετσκ - Αρσεναλ Κιέβου (Action 24)

Οι μεταδόσεις του Inicial Αργεντινής
Κυριακή 06/10 (22:00): Χιμνάσια – Βέλεζ Σάρσφιλντ Novasports 2
Κυριακή 06/10 (00:15): Ρίβερ Πλέιτ - Μπόκα Τζούνιορς Novasports 2

Πηγή: gazzetta.gr

Εγγραφείτε στο newsletter μας

Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορταζ και ειδήσεις απο όλο τον κόσμο