Η μάχη του σταυρού στις εκλογικές περιφέρειες. Εκτός Βουλής μένουν τρανταχτά ονόματα, πολλά από το ΠΑΣΟΚ το οποίο υποεκπροσωπείται στα μεγάλα αστικά κέντρα. Σωτήριο για τη Νέα Δημοκρατία το μπόνους των 50 εδρών. Ποιοι βουλευτές εκλέγονται και ποιοι μένουν εκτός κοινοβουλίου στο 100% της Επικρατείας.

Έχουν ψηφίσει το 65,10% των εγγεγραμμένων. H αποχή έφτασε 34,90%. Άκυρα, Λευκά: 2,36%

Η Νέα Δημοκρατία συγκεντρώνει το 18,85% και 108 έδρες. Ο ΣΥΡΙΖΑ συγκενρώνει 16,78% και 52 έδρες. Το ΠΑΣΟΚ με 13,18% και 41 έδρες στη Βουλή ενώ οι Ανεξάρτητοι Έλληνες συγκεντρώνουν 10,60% και 33 έδρες. Το ΚΚΕ συγκεντρώνει 8,48% και 26 έδρες, η Χρυσή Αυγή 6,97% και 21 έδρες. Τέλος η Δημοκρατική Αριστερά εισέρχεται στη Βουλή με 6,11% και 19 έδρες. Τα κόμματα που δεν κατάφεραν να εισέλθουν στη Βουλή συγκέντρωσαν το εντυπωσιακό ποσοστό της τάξης του 19,03%. 

Επικρατείας 

Αθανασίου Χαράλαμπος, Νέα Δημοκρατία 
Χρύσανθος Λαζαρίδης, Νέα Δημοκρατία
Γιάννης Μιχελάκης, Νέα Δημοκρατία
Εμμανουήλ Γλέζος, ΣΥΡΙΖΑ
Θεανώ Φωτίου, ΣΥΡΙΖΑ
Πύρρος Δήμας, ΠΑΣΟΚ
Φώφη Γεννηματά, ΠΑΣΟΚ
Τέρενς Κουίκ, Ανεξάρτητοι Έλληνες 
Μιχάλης Γιαννάκης, Ανεξάρτητοι Έλληνες
Θανάσης Παφίλης, ΚΚΕ
Παππάς Χρήστος, Χρυσή Αυγή 
Λυκούδης Σπύρος, Δημοκρατική Αριστερά 

Α' Αθηνών 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγονται οι Αλέξης Τσίπρας (55.737), Ζωή Κωνσταντοπούλου (11.078), Νίκος Βούτσης (8.257).
ΝΔ: Εκλέγονται οι Όλγα Κεφαλογιάννη (16.109), Δημήτρης Αβραμόπουλος (15.083), Νικήτας Κακλαμάνης (12.680), Φωτεινή Πιπιλή (12.430), Βασίλης Κικίλιας (12.234), Παναγιώτης (Νότης) Μηταράκης (11.772), Προκόπης Παυλόπουλος (10.745) και Ανδρέας Ψυχάρης (6.529). 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Κώστας Σκανδαλίδης (12.328). Μένουν εκτός Διαμαντοπούλου Άννα, Αλευράς Νάσος, Γερουλάνος Παύλος, Οικονόμου Παντελής, Παπουτσής Χρήστος.
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Έλενα Κουντουρά (10.400).
Χρυσή Αυγή: Εκλέγονται οι Μιχαλολιάκος Νικόλαος (25.616) και Βουλδής Ιωάννης (4.573)
ΚΚΕ: Εκλέγεται η Γαρυφαλλιά (Λιάνα) Κανέλλη (16.488)
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται ο Ιωάννης Πανούσης (3.566)


Β' Αθηνών

ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγονται οι Σοφία Σακοράφα (34.389), Παναγιώτης Κουρουπλής (25.559), Δημήτρης Παπαδημούλης (18.985), Γιάννης Δραγασάκης (17.534), Ειρήνη (Ρένα) Δούρου (13.825), Δημήτρης Στρατούλης (10.681), Ολγα- Νάντια Βαλαβάνη (8.297), Πέτρος Τατσόπουλος (8.107), Ευκλείδης Τσακαλώτος (6.947).
ΝΔ: Εκλέγονται οι Κυριάκος Μητσοτάκης (11.647), Κωστής Χατζηδάκης (11.499), Σοφία Βούλτεψη (10.560), Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης (9.518), Αργύρης Ντινόπουλος (9.263), Σπυρίδων - Άδωνις Γεωργιάδης (9.077), Βαγγέλης- Βασίλειος Μεϊμαράκης (8.659), Αριστόβουλος (Άρης) Σπηλιωτόπουλος (8.465), Γεράσιμος Γιακουμάτος (8.075), Παναγιώτης (Πάνος) Παναγιωτόπουλος (7.317), Αννα Καραμανλή (7.255), Βύρων Πολύδωρας (7.175), Αικατερίνη Σιδηροπούλου- Παπακώστα (6.230), Γιάννης Παπαθανασίου (5.887). 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγονται οι Παναγιώτης Καμμένος (112.612), Ιωάννης Δημαράς (18.846), Βασίλης Καπερνάρος (10.792), Ιωάννης Μανώλης (6.770), Παύλος Κοντογιαννίδης (6.702).
ΚΚΕ: Εκλέγονται οι Αλεξάνδρα Παπαρήγα (98.725), Σπυρίδων Χαλβατζής (12.856), Λίνα Κροκίδη (12.056), Χρήστος Κατσώτης (11.959)
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγονται οι Ανδρέας Λοβέρδος (19.783), Μιχάλης Χρυσοχοϊδης (9.555), Μίμης Ανδρουλάκης (9.047), Απόστολος Κακλαμάνης (8.372). Μένουν εκτός: Ραγκούσης Ιωάννης, Ευθυμίου Πέτρος, Δρέττα Αθηνά, Κουτρουμάνης Γεώργιος, Αποστολάκη Μιλένα, Ρέππας Δημήτρης, Βούρος Ιωάννης, Νταλάρα Άννα, Πρωτόπαπας Χρήστος, Χυτήρης Τηλέμαχος, Ξενογιαννακοπούλου Μαριλίζα.
Χρυσή Αυγή: Εκλέγονται οι Μιχαλολιάκος Νικόλαος (68.694), Ελένη Ζαρούλια (6.117), Γεώργιος Γερμένης (5.552).
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγονται οι Φώτης - Φανούριος Κουβέλης (67.614), Γρηγόριος Ψαριανός (7.984), Οδυσσέας - Νίκος Βουδούρης (2.973).

ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΤΤΙΚΗΣ  
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγονται οι Αλέξης Μητρόπουλος (17.841) και Αθανάσιος (Νάσος) Αθανασίου (11.470).
ΝΔ:  Εκλέγονται οι Μάκης Βορίδης (15.713), Γεωργία Μαρτίνου (10.374), Γιώργος Βλάχος (9.455), Θανάσης 
Μπούρας (8.156).
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγονται οι Παύλος Χαϊκάλης (16.072) και η Ευγενία Αρβανίτη- Πρεβεζάνου (6.420)
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Ηλίας Κασιδιάρης (12.921)
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Ιωάννης Γκιόκας (11.206)
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται η Εύη Χριστοφιλοπούλου (7.985).
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται ο Βασίλειος Οικονόμου (3.872).

Α' Πειραιώς - Ενσωμάτωση 100%
ΣΥΡΙΖΑ
: Εκλέγεται ο Θεόδωρος Δρίτσας (8.673), 
ΝΔ
: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος (7.884). 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Παναγιώτης Μελάς (6.778)
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Νικόλαος Κουζήλος (3.311)
ΠΑΣΟΚ: Δεν εκλέγεται βουλευτής
ΚΚΕ: Εκλέγεται η Ελπίδα Παντελάκη (4.659)
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται η Μαρία Ρεπούση (1.457)

Β' Πειραιώς - Ενσωμάτωση 100% 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγονται οι Παναγιώτης Λαφαζάνης (15.187) και Ευγενία (Τζένη) Βαμβακά (9.389).
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Ιωάννης Κουράκος (8.360)
ΚΚΕ: Εκλέγεται η Διαμάντω Μανωλάκου (11.026),
ΝΔ: Εκλέγεται ο Γιάννης Τραγάκης (6.439). Εκτός μένουν οι Νεράντζης Αναστάσιος και Κρανιδιώτης Φαήλος.
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Ιωάννης Λαγός (8.290),
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Λιντζέρης (5.064). Μένουν εκτός οι Νιώτης Γρηγόρης και Διαμαντίδης Ιωάννης.
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται η Μαρία Γιαννακάκη (2.957).

Α' Θεσσαλονίκης (Μισά εκλογικά τμήματα)

ΝΔ: Εκλέγονται οι Κωσταντίνος Καραμανλής, Kώστας Γκιουλέκας, Καλαφάτης Σταύρος, Ιωαννίδης Ιωάννης, Ράπτη Ελένη, Ορφανός Γιώργος
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγονται οι Κουράκης Αναστάσιος (Τάσος), Γιάννης Αμανατίδης, Ιωάννα Γαϊτάνη
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγονται οι Αηδονόπουλος Χαράλαμπος (Χάρης), Γιαταγάνα Χρυσούλα- Μαρία
ΚΚΕ: Εκλέγονται οι Ζιώγας Ιωάννης και Κωνσταντινίδης Θεοδόσιος
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται η Εύα Καϊλή, εάν δεν κρατήσει την έδρα ο Ευάγγελος Βενιζέλος 
ΔΗΜΑΡ: Εκλέγεται η Ξηροτύρη - Αικατερινάρη Ασημίνα
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Γρέγος Αντώνιος

Β' Θεσσαλονίκης - (3/5 εκλογικών τμημάτων)
ΝΔ: Εκλέγεται ο Θεόδωρος Καράογλου
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Ευαγγελία Αμανατίδου - Πασχαλίδου 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Χάρης Τσιόκας
ΚΚΕ: Εκλέγεται η Ελένη Γερασιμίδου 
ΔΗΜΑΡ: Εκλέγεται η Αικατερίνη Μάρκου
Ανεξάρτητοι Ελληνες: Εκλέγεται ο Απόστολος Χαρουπάκης
Χρυσή Αυγή: Εκέγεται ο Πολύβιος Ζησιμόπουλος 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ
Θεσπρωτία 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Αντώνης Μπέζας στη θέση του Χρήστου Κατσούρα από το ΠΑΣΟΚ.

Πρέβεζα 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Δημήτρης Τσουμάνης
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Βασίλης Ιωάννου

Άρτα
ΝΔ: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Στύλιος
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Όλγα Γεροβασίλη
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Χρήστος Γκόκας

Ιωάννινα
ΝΔ: Εκλέγονται οι Κωνσταντίνος Τασούλας και Σταύρος Καλογιάννης
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Χρήστος Μαντάς 
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Νίκος Έξαρχος
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Μιχάλης Κασσής - Δεν επανεκλέγονται οι Μιχάλης Παντούλας και Θανάσης Οικονόμου 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ  
 
Δράμα
ΝΔ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Κυριαζίδης - Έχασε ο Μαργαρίτης Τζίμας 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Χρήστος Αηδόνης - Χάνει μία έδρα το ΠΑΣΟΚ την οποία κατείχεη Χαρά Κεφαλίδου
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Νικόλαος Σμολοκτός. 

Έβρος 
ΝΔ: Εκλέγεται ο Κυριάκος Γεροντόπουλος. Επανεκλέγεται ο Αλέξανδρος Δερμεντζόπουλος
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Γιώργος Ντόλιος - Εκτός Βουλής η Ελένη Τσιαούση και Όλγα Ρενταρή - Τέντε
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Μαρίνος Ουζουνίδης, εάν δεν επιλέξει την έδρα ο Πάνος Καμμένος

Καβάλα
ΝΔ: Εκλέγεται ο Νίκος Παναγιωτόπουλος. Επιστρέφει στη Βουλή ο Γιώργος Καλαντζής. Επίσης εκλέγεται ο Γιάννης Πασχαλίδης
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης

Ξάνθη 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Ζεϊμπέκ Χουσεϊν 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Αλέξανδρος Κοντός
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Δημήτριος Σαλτούρος

Ροδόπη 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Χατζή Οσμάν Αχμέτ - Μένει εκτός Βουλής ο Γιώργος Πεταλωτής 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Ευριπίδης Στυλιανίδης 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Καρα Γιουσούφ Αϊχαν

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

Γρεβενά
ΝΔ: Εκλέγεται ο Τιμολέων Κοψαχείλης 
Το ΠΑΣΟΚ έχασε την έδρα και ο Αθανάσιος Χαντάβας μένει εκτός Βουλής 

Καστοριά
ΝΔ: Εκλέγεται η Μαρία Αντωνίου 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Συμεών Κουμπάνης
Μένει εκτός Βουλής ο Φίλιππος Πετσάλνικος, αφού το ΠΑΣΟΚ χάνει την έδρα

Κοζάνη

ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Γιώργος Κασαπίδης - Εκτός Βουλής ο Μιχάλης Παπαδόπουλος
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Πάρις Κουκουλόπουλος
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Ραχήλ Μακρή 
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Κώστας Σταμπολίδης 
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται η Θεοδώρα Τσικαρδάνη

Φλώρινα, 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Ευστάθιος Κωνσταντινίδης 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Νίκος Σαμαράς

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

Ημαθία

ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Άγγελος Τόλκας
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Ξανθίππη Καρανίκα 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Γιοβανόπουλος
ΚΚΕ: Εκλέγεται η Ιωάννα Ταμπάκη- Σοφρόνωφ

Κιλκίς 
ΝΔ: Εκλέγεται ο Γιώργος Γεωργαντάς
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται για πρώτη φορά η Ειρήνη-Ελένη Αγαθοπούλου
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Θεόδωρος Παραστατίδης.  

Πέλλα
ΝΔ: Εκλέγονται οι Γιώργος Καρασμάνης και ο Διονύσης Σταμενίτης
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται η Θεοδώρα Τζάκρη 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Αθανάσιος Γραμματικόπουλος 

Πιερία 
ΝΔ: Εκλέγονται οι Κώστας Κουκοδήμος, Γιώργος Κωνσταντόπουλος και Δημήτρης Χριστογιάννης 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Ευγένιος Παπαδόπουλος

Σέρρες 
ΝΔ: Εκλέγονται οι Μενέλαος Βλάχβενης, η Φωτεινή Αραμπατζή και ο Θεόφιλος Λεονταρίδης. 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο πρώην υφυπουργός Υγείας, Μάρκος Μπόλαρης
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Μαρία Κόλια- Τσαρουχά
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Νικήτας Σιώνης
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται ο Φωτίου Ευάγγελος

Χαλκιδική
ΝΔ: Εκλέγεται ο Ευθύμιος Καρανάσιος 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Αικατερίνη Ιγγλέζη 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Γιάννης Δριβελέγκας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 
Αιτωλοακαρνανία 
ΝΔ: Επανεκλέγονται οι Μάριος Σαλμάς και Κώστας Καραγκούνης
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Γιώργος Βαρεμένος
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Θανάσης Μωραΐτης
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Νίκος Μωραΐτης
Δημοκρατική Αριστερά: Εκτός του Φώτη Κουβέλη εκλέγεται ένας βουλευτής. Εκλέγεται η Νίκη Φούντα
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Κώστας Μπαρμπαρούσης
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Δημήτρης Σταμάτης

Αχαΐα
ΣΥΡΙΖΑ: Εκτός από τον Αλέξη Τσίπρα, εκλέγεται η Μαρία Κανελλοπούλου
ΝΔ: Εκλέγονται οι Νταβλούρος Αθανάσιος και Νικολόπουλος Νικόλαος
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται είναι ο Γιώργος Παπανδρέου. 
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Προηγείται ο Γιώργος Νταβρής. Σε απόσταση αναπνοής Αναγνωστοπούλου Σπυριδούλα (2.565)
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Νίκος Καραθανασόπουλος
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Μιχάλης Αρβανίτης - Αβράμης
Δημοκρατική Αριστερά : Εκλέγεται ο Νίκος Τσούκαλης 

Ηλεία
ΝΔ: Επανεκλέγονται οι Κώστας Τζαβάρας και Διονυσία Αυγερινοπούλου 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Ευσταθία Γεωργοπούλου- Σαλτάρη
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Γιάννης Κουτσούκος - Εκτός Βουλής ο Μιχάλης Κατρίνης
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Δημήτρης Κωνσταντόπουλος 
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Νικόλαος Κρέσπης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 
Βοιωτία
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Γιάννης Σταθάς 
ΝΔ: Εκλέγονται οι Γιάννης Καράμπελας, Ευάγγελος Μπασιάκος και Ανδρέας Κουτσούμπας
Το ΠΑΣΟΚ δεν βγάζει έδρα - Μένει εκτός η Βασιλική Τσόνογλου

Εύβοια 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Ευάγγελος Αποστόλου
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Συμεών Κεδίκογλου
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Γιώργος Μαρίνος
ΔΗΜΑΡ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Αναγνωστάκης
Ανεξάρτητοι Έλληνες: εκλέγεται ο Κώστας Μαρκόπουλος
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Νικόλαος Μίχος

Ευρυτανία
NΔ: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Κοντογεώργος

Φθιώτιδα 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Χρήστος Σταϊκούρας
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Βασίλης Κυριακάκης 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Νίκος Τσώνης - Μένουν εκτός η κυρία Κατερίνα Μπατζελή και Τόνια Αντωνίου
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Θεόδωρος Χειμάρας
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Απόστολος Γκλέτσος

Φωκίδα
ΝΔ: Εκλέγεται η Ασπασία Μανδρέκα 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Καρδίτσα
ΝΔ: Επανεκλέγονται ο Κωνσταντίνος Τσιάρας και Σπυρίδων Ταλιαδούρος. Εκλέγεται η Ασημίνα Σκόνδρα
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Νικόλαος Μιχαλάκης
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Ευάγγελος Μπούτας

Λάρισα 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Μάξιμος Χαρακόπουλος και εκλέγεται ο Χρήστος Κέλλας
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Φίλιππος Σαχινίδης
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Γιώργος Λαμπρούλης - Μένει εκτός ο Αντώνης Σκυλλάκος
ΣΥΡΙΖΑ: Επανεκλεγεται η Ηρώ Διώτη
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Χρήστος Ζώης 
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται ο Θωμάς Ψύρρας
Χρυσή Αυγή: Ο Χρυσοβαλάντης Αλεξόπουλος (3895).

Μαγνησία 
ΝΔ: Εκλέγεται ο Θανάσης Νάκος 
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Απόστολος Νάνος
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Μαρίνα Χρυσοβελώνη 
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Παναγιώτης Ηλιόπουλος

Τρίκαλα
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Γιώργος Οικονόμου - Εκτός Βουλής ο Χρήστος Χάιδος και ο Χρήστος Μαγκούφης
ΝΔ: Εκλέγεται ο Βλαχογιάννης Ηλίας και επανεκλέγεται ο Κωνσταντίνος Σκρέκας
ΚΚΕ: Επανεκλέγεται ο Κανταρτζής Αχιλλέας
ΔΗΜΑΡ: Εκλέγεται ο Γιώργος Κυρίτσης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 
Αργολίδα- Ενσωμάτωση 100% 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Γιάννης Ανδριανός
ΠΑΣΟΚ: Επακλέγεται ο Γιάννης Μανιάτης 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Κοδέλας 

Αρκαδία
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Ανδρέας Λυκουρέντζος 
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται για πρώτη ο Κώστας Ζαχαριάς

Κορινθία
ΝΔ: Εκλέγονται οι Νίκος Ταγαράς και ο Χρήστος Δήμας - Μένει εκτός Βουλής Κώστας Κόλλιας
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται η Μαρία Θελερίτη 
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Ευστάθιος Μπούκουρας 
ΠΑΣΟΚ: Δεν έχει έδρα - Εκτός Βουλής Πάνος Μπεγλίτης και Αικατερίνη Φαρμάκη - Γκέκη

Λακωνία
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Θανάσης Δαβάκης - Εκτός Βουλής μένει ο Γρηγόρης Αποστολάκος
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Λεωνίδας Γρηγοράκος
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Σταύρος Αραχωβίτης

Μεσσηνία
ΝΔ: Εκλέγεται ο Γιάννης Λαμπρόπουλος και ο Δημήτρης Σαμπαζιώτης - Εάν ο Αντώνης Σαμράς επιλέξει την έδρα μένει εκτός ο Σαμπαζιώτης 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται η Νάντια Γιαννακοπούλου - Εκτός οι Κουσελάς Δημήτρης
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Θανάσης Πετράκος
Χρυσή Αυγή: Εκλέγεται ο Δημήτρης Κουκούτσης 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΟΥ  
Κέρκυρα
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Στέφανος Σαμοίλης 
ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Νίκος Δένδιας 
ΚΚΕ: Επανεκλέγεται ο Μπάμπης Χαραλάμπους 
ΠΑΣΟΚ: Εκτός η Άντζελα Γκερέκου

Λευκάδα 
ΝΔ: Εκλέγεται ο Θοδωρής Σολδάτος 

Κεφαλλονιά 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλεγεται ο Αφροδίτη Θεοπεφτάκου

Ζάκυνθος 
ΝΔ: Εκλέγεται ο Διονύσης Γάσπαρος


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 

Λέσβος
ΝΔ: Εκλέγεται ο Παύλος Βογιατζής
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Καραγιάννης
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Γιάννης Ζερβελής
Εκτός μένουν ο υποψήφιος βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Σηφουνάκης και ο υποψήφιος βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων, Σπύρος Γαληνός

Χίος
ΝΔ: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Μουσουρούλης
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Τριαντάφυλλος - Εκτός Βουλής μένει η Ελπίδα Τσουρή

Σάμος 
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Δημήτρης Μαυρατζώτης 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Κυκλάδες 

ΝΔ: Επανεκλέγεται ο Ιωάννης Βρούτσης 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Νικόλαος Συρμαλιένος
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται ο Μάριος Βουτσίνος
Εκτός Βουλής μένουν από το ΠΑΣΟΚ οι Παναγιώτης Ρήγας και ο Γιώργος Παπαμανώλης 

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
ΝΔ: Εκλέγονται οι Βασίλης Υψηλάντης, Μάνος Κονσόλας και Γιάννης Παππάς,  
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Μίκα Ιατρίδη
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται Δημήτρης Κρεμαστινός - Εκτός Βουλής οι Γιώργος Νικητιάδης και Νίκος Ζωίδης
 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ 

Ηράκλειο 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Βασίλης Κεγκέρογλου - Μένουν Σκραφνάκη Μαρία και Φραγκίσκος Παρασύρης
ΣΥΡΙΖΑ: Επανεκλέγεται ο Μιχάλης Κριτσωτάκης
Ανεξάρτητοι Έλληνες: Εκλέγεται η Μαρία Νότη
Δημοκρατική Αριστερά: Εκλέγεται ο Γιάννης Μιχελογιαννάκης
ΝΔ: Εκλέγονται οι Μανώλης Κεφαλογιάννης, Μάξιμος Σενετάκης και Γιώργος Δεικτάκης
ΚΚΕ: Εκλέγεται ο Μανώλης Συντιχάκης 

Λασίθι 
ΠΑΣΟΚ: Επανεκλέγεται ο Μιχάλης Καρχιμάκης
ΝΔ: Εκλέγεται ο Γιάννης Πλακιωτάκης

Χανιά 
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Γιώργος Σταθάκης
ΝΔ: Εκλέγονται οι Μανούσος Βολουδάκης, Κυριάκος Βιρβιδάκης και Κωνσταντίνος Γύπαρης 
ΠΑΣΟΚ: Καμία έδρα - Εκτός βουλής μένουν οι Ευαγγελία Κουρουπάκη, ο Σήφης Βαλυράκης και ο Ευτύχης Δαμαμιανάκης

Ρέθυμνο
ΠΑΣΟΚ: Εκλέγεται ο Μανώλης Όθωνας
ΣΥΡΙΖΑ: Εκλέγεται ο Ανδρέας Ξανθός

Σχετικά Θέματα:


Ποιοι εκλέγονται στη Θεσσαλονίκη

 
Οι πρώτοι νικητές της κάλπης σε Αθήνα, Πειραιά και Αττικ