Πολιτικά διευρυμένη είναι η συμμετοχή στα ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ που παρουσιάστηκαν σήμερα σε συνέντευξη Τύπου.

Ενδεικτικά στη σχετική ανακοίνωση αναφέρονται η συμμετοχή της Κομμουνιστικής Οργάνωσης «Ανασύνταξη», την Ελπίδας Αλεβίζου από το «Κίνημα Δεν Πληρώνω» στην Α' Αθήνας και των Πέτρου Παπανικολάου και Γιώργου Βασσάλου στη Β' Αθήνας. Στην Αττική το ψηφοδέλτιο πλαισιώνει ο οικονομολόγος Γιώργος Τρικαλινός, ενώ στην Ημαθία ο Λάζαρος Παπαχρυσοστομίδης από την Ανεξάρτητη Πρωτοβουλίας Ημαθίας.

Μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου υπογραμμίστηκε ότι η ΑΝΤΑΡΣΥΑ επιμένει στο πρόγραμμα για ακύρωση του Μνημονίου και των δανειακών συμβάσεων, διαγραφή του χρέους, εθνικοποίηση των τραπεζών και έξοδο της χώρας από ΕΕ και ευρώ για να υπάρχει η δυνατότητα της οικονομικής ανεξαρτησίας.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι της ΑΝΤΑΡΣΥΑ κατά περιφέρεια:

Περιφέρεια Α' Αθήνας

1. Αλεβίζου Ελπίδα, αγωνίστρια στο «Κίνημα Δεν Πληρώνω» και στα κινήματα πόλης

2. Αργύρη Νίκη, φοιτήτρια

3. Ασλανίδη Παρθένα (Θένια), γιατρός

4. Βαφειάδου Ελένη , αρχιτέκτονας, μέλος ΔΣ συλλόγου αρχιτεκτόνων

5. Βεργάκη Αναστασία , ιδιωτική εκπαιδευτικός

6. Γαϊτάνου Ειρήνη, υποψήφια διδάκτωρ πολιτικών επιστημών, ηλεκτρολόγος μηχανικός

7. Δανδάκης Δημήτρης, γιατρός, Κομμουνιστική Οργάνωση Ανασύνταξη

8. Δελαστίκ Γεώργιος-Γασπάρ , δημοσιογράφος, δ/ντης εφημερίδας «Πριν»

9. Ζορμπαλά Κωνσταντίνα (Τίνα), πανεπιστημιακός, πρόεδρος Συλλόγου ΔΕΠ Πανεπιστημίου Αιγαίου

10. Καταραχιάς Κωνσταντίνος, γιατρός

11. Κατιντσάρος Αναστάσιος (Τάσος) , ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

12. Κωνσταντίνου Πέτρος , δημοτικός σύμβουλος Δ. Αθηναίων

13. Μπαλάτσα Ιωάννα , τοπογράφος μηχανικός, διαμερισματική σύμβουλος 5ΟΥ Διαμερίσματος Δ. Αθηναίων

14. Ξηρουδάκης Νικόλαος, πολιτικός μηχανικός

15. Παπαγεωργίου Χρυσούλα , φιλόλογος – πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Αδιόριστων Εκπαιδευτικών

16. Παπαχριστούδη Ματίνα-Σταματούλα , δημοσιογράφος

17. Παυλόπουλος Γεώργιος , τραπεζοϋπάλληλος, μέλος της διοίκησης του ΕΚΑ

18. Ραχιώτης Ιωάννης , δικηγόρος

19. Σηφακάκης Ιωάννης , ιδιωτικός υπάλληλος

20. Χάγιος Άγγελος του Φωτίου, περιφ. Σύμβουλος «Αντικαπιταλιστική Ανατροπή στην Περιφέρεια Αττικής»

21. Χριστοδουλόπουλος Ζαχαρίας-Σιδέρης (Ζάχος) του Αγησιλάου, μεταπτυχιακός φοιτητής

Περιφέρεια Β' Αθήνας

1. Αλεξίου Σπυρίδων , φιλόλογος εργαζόμενος στα φροντιστήρια, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

2. Αναστασιάδης Αναστάσιος (Τάσος), συντονιστής Επιτροπής Αλληλεγγύης Σωματείων και Συνδικαλιστών (ΕΠΑΣΣ)

3. Αναστασιάδης Αναστάσιος, δημοσιογράφος, εκπρόσωπος εργαζομένων ΔΟΛ

4. Αργύρης Χρήστος , ειδικευόμενος γιατρός

5. Αυθινός Παντελής , προγραμματιστής Η/Υ, γραμ. συλλόγου προσωπικού ΗΔΙΚΑ.

6. Βασιλειάδης Αναστάσιος , μηχανικός

7. Βασσάλος Γιώργος, ερευνητής σε ΜΚΟ στις Βρυξέλλες

8. Βαφειάδης Χρήστος, εκπαιδευτικός ΤΕΙ

9. Γάτσιος Βασίλειος , οικονομολόγος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

10. Γκαργκάνας Παναγιώτης (Πάνος) , Δ/ντης «Εργατικής Αλληλεγγύης»

11. Γουρλάς Νικόλαος , ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος του συνδικάτου εργαζομένων εταιριών στο «Ελ. Βενιζέλος»

12. Γράψας Δημήτριος , φυσικός, μέλος γραφείου ΚΣ νΚΑ

13. Δεσύλλας Δημήτριος , γεωπόνος, πρώην ευρωβουλευτής, περιφερειακός σύμβουλος «Αντικαπιταλιστική Κίνηση στη Δυτ. Ελλάδα», εκδότης εφημερίδας «Πριν»

14. Δραγανίγος Αντώνιος , ηλ. Μηχανικός, μέλος ΔΣ ΣΕΜΟΔ, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

15. Δρίτσας Σπυρίδων , γιατρός στον Ευαγγελισμό, μέλος της ΚΣΕ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

16. Ζούπα Στυλιανή , φιλόλογος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Βιβλιοϋπαλλήλων

17. Ζουρμπάκη Ανδρομάχη (Μάχη) , γιατρός

18. Θεοφανόπουλος Βασίλειος, τραπεζοϋπάλληλος ΚΟ Ανασύνταξη

19. Θεοχάρης Ιωάννης , ηλεκτρολόγος μηχανικός μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων Ιντρακόμ.

20. Καλαμπόκα Ελένη , συμβασιούχος μιας μέρας στον Ιππόδρομο Ελλάδος

21. Κεφαλάς Ηλίας , φοιτητής ΕΜΠ

22. Κοντομάρης Σπυρίδων , χημικός μηχανικός, μέλος του ΔΣ εργαζομένων φυσικού αερίου Αττικής

23. Λάσκαρης Γρηγόριος , μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, γραμματέας συλλόγου μεταλλειολόγων

24. Μάντζαρης Ιωάννης , ηλεκτρολόγος μηχανικός

25. Μάρκου Κωνσταντίνος , οδοντίατρος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

26. Μελισσαρόπουλος Γιώργος , μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

27. Μιχαηλίδης Στυλιανός , ιδιωτικός υπάλληλος, information libre

28. Moss-Σύψα Αθηνά , σκιτσογράφος

29. Μουστάκα (Μπλάνα) Αναστασία , εργαζόμενη συνδικαλίστρια ΟΤΕ

30. Μπαλάσης Ιωάννης , μαθηματικός

31. Μπίστης Χρίστος , γραμματέας ΕΚΚΕ, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

32. Μπουρίτη Γαρυφαλλιά (Λίλιαν) , ιδιωτική υπάλληλος, μέλος της ΚΣΕ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

33. Νικολάου Εμμανουήλ , ιδιωτική υπάλληλος

34. Ξιφαρά Μαρία , τραπεζοϋπάλληλος

35. Παπαδάκης Κωνσταντίνος , δικηγόρος

36. Παπακωνσταντίνου Πέτρος , δημοσιογράφος

37. Παπασπυρίδης Αλέξανδρος , μεταλλειολόγος, δημοτικός σύμβουλος Ν. Σμύρνης «Μια Πόλη Ανάποδα»

38. Πατρικίου Αικατερίνη , δημοτική σύμβουλος «Ανυπόταχτη Πετρούπολη»

39. Πίττας Κωνσταντίνος , δημόσιος υπάλληλος, γραμματέας ΕΜΔΥΔΑΣ υπουργείου Ανάπτυξης

40. Ράγκος Γεώργιος , χημικός

41. Σακελλαρόπουλος Σπυρίδων , πανεπιστημιακός

42. Σωτήρης Παναγιώτης , πανεπιστημιακός, μέλος της ΚΣΕ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

43. Τουλιάτος Χρήστος-Μιχαήλ , βιβλιοϋπάλληλος – μέλος πρωτοβουλίας ενάντια στο ευρώ και την ΕΕ

44. Τσίτκανος Δημήτριος , μεταλλεργάτης

45. Τσίχλη Μαριάνα , ασκούμενη δικηγόρος

Περιφέρεια Α' Πειραιά

1. Αλφιέρης Αντώνιος , ιδιωτικός υπάλληλος

2. Βατικιώτης Λεωνίδας , οικονομολόγος - δημοσιογράφος

3. Βραδής Στυλιανός , μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

4. Δελαγραμμάτικα Γαρυφαλλιά (Φίλια), φυσικός- άνεργη

5. Καμπάνη Ελπίδα , ιδιωτική υπάλληλος

6. Νασόπουλος Θόδωρος, άνεργος ΚΟ, Ανασύνταξη

7. Παρασκευά-Βελουδογιάννη Δέσποινα, φιλόλογος

8. Σαρρής Κωνσταντίνος , δημοσιογράφος, Financial Crimes

Περιφέρεια Β' Πειραιά

1. Αργυροκαστρίτης Δημήτριος-Λεωνίδας, λιθογράφος

2. Διαβολάκης Αθανάσιος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος «Ανταρσία στο Λιμάνι του Πειραιά»

3. Ευθυμίου Γεωργία, εργαζόμενη - συνδικαλίστρια στην ιδιωτική υγεία

4. Θωίδου Αικατερίνη, δημοσιογράφος «Εργατική Αλληλεγγύη»

5. Καββαδάς Νικόλαος, ειδικός γραμματέας της ΟΣΝΙΕ

6. Μανίκας Σταύρος, μέλος ΔΣ συνδικάτου εργαζομένων ΕΘΕΛ

7. Ράφτη Ελένη, σπουδάστρια ΤΕΙ

8. Χριστοδουλάκου Αφροδίτη , μεταφράστρια

9. Ψυχογιός Κλέαρχος (Άλκης), γιατρός, μέλος ΔΣ εργαζομένων στο Κρατικό Νοσοκομείο Νίκαιας

 

Περιφέρεια Αττικής

1. Αβαγιανός Ιωάννης, φυσικός, αναπλ. εκπαιδευτικός

2. Αντωναροπούλου Χρυσάνθη, τραπεζοϋπάλληλος

3. Αρέστης Γεώργιος, αυτοαπασχολούμενος,

4. Καραΐσκου Βασιλική, ελεύθερος επαγγελματίας – ενεργό μέλος στα τοπικά κινήματα στην ΝΑ Αττική

5. Κασίτας Αντώνης , τεχνικός ΕΡΤ

6. Κολλιαράκης Ανδρέας , άνεργος βιβλιοϋπάλληλος

7. Μανώλης Χαρίλαος (Χάρης) , απεργός Ελληνικής Χαλυβουργίας

8. Μαυροειδής Παναγιώτης , μετ. μηχανικός, μέλος Πρωτοβουλίας ενάντια στο ευρώ και την ΕΕ

9. Μουράτογλου Αγγελική, άνεργη

10. Παπαμελέτη Βασιλική (Βάσω), δημοσιογράφος

11. Σαραφιανός Δημήτρης, δικηγόρος, μέλος ΔΣ ΔΣΑ

12. Συλαϊδής Βασίλειος , εργαζόμενος και μέλος της Διοίκησης του Σωματείου της ΙΝΤΡΑΚΟΜ

13. Τρικαλινός Γιώργος, λογιστής

14. Τσάδαρη Σοφία, αρχιτέκτονας

15. Τσιρώνης Γιώργος, γιατρός

 

Α' Θεσσαλονίκης

1. Αραμπατζής Λευτέρης , μηχανικός

2. Αργυροπούλου Βασιλική, ιδιωτική εκπαιδευτικός

3. Θεοδωροπούλου Αναστασία, συνταξιούχος, πρώην πρόεδρος συνδικάτου ιματισμού Θεσ/νίκης

4. Καραμεσίνη Λίτσα, υπάλληλος Ο.Λ.Θ.

5. Κλεισιάρης Ζήσης, δικηγόρος

6. Κολότσιος Αθανάσιος, ηλεκτρολόγος μηχανολόγος, πρόεδρος Συλλόγου Μηχανολόγων Ηλεκτρολόγων Β. Ελλάδας

7. Κουϊρουκίδης Νίκος , οικονομολόγος

8. Κουρουνδής Μπάμπης , δικηγόρος

9. Κούτρας Γιάννης, γιατρός, περιφερειακός σύμβουλος Κ. Μακεδονίας με την «Αντικαπιταλιστική Αριστερά – Ανταρσία σε κυβέρνηση - ΕΕ - ΔΝΤ στην Κεντρική Μακεδονία»

10. Μαυρομάτης Γιώργος, φοιτητής Χημικού

11. Ξοπλίδης Παναγιώτης, γ.γ. Σωματείου Βιβλίου Χάρτου Θεσσαλονίκης

12. Πολίτη Φίλλια, δημοσιογράφος

13. Σμήλιος Ηλίας, δάσκαλος

14. Τζαμαδάνης Γιώργος, δικηγόρος

15. Τσαμασλίδης Γιάννης, οικοδόμος

16. Φουρίκος Κώστας, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ, μεταπτυχιακός φοιτητής

17. Χατζάρας Νικόλαος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων Βοήθεια στο Σπίτι

18. Ψάλτης Σάββας, συνταξιούχος

Β' Θεσσαλονίκης

1. Βλαχομήτρος Δημήτρης , ηλεκτρολόγος

2. Δεμερτζίδης Γιώργος, μηχανολόγος - μηχανικός

3. Κουτσοδόντης Ανδρέας , συνταξιούχος

4. Ξενόπουλος Κώστας, ελεύθερος επαγγελματίας

5. Πλουμής Ανδρέας, οικονομολόγος

6. Τουρνάς Νίκος, άνεργος

7. Χαλακατεβάκη Χρυσή, φιλόλογος

 

Νομός Αιτωλοακαρνανίας

1. Αρσένης Γεώργιος, αγρότης

2. Αυζώτης Νικόλαος, εμπορικός αντιπρόσωπος

3. Δελλή Χρυσούλα – Αγορίτσα, συνταξιούχος ΙΚΑ

4. Θανασούλας Δημήτριος, τραπεζοϋπάλληλος

5. Καγιά Αργυρώ, γιατρός

6. Κοκκινοβασίλης Πολυδεύκης, οικοδόμος

7. Λιάγκος Γεώργιος, ηλεκτρολόγος Μηχανικός

8. Τσιακανίκας Σοφοκλής, φαρμακοϋπάλληλος

9. Τσουκαλάς Λεωνίδας, υδραυλικός

Νομός Αργολίδας

1. Δεληγιάννης Γεώργιος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός, Κομμουνιστική Οργάνωση Ανασύνταξη

2. Καλαντζής Άρης-Γρηγόρη , άνεργος σερβιτόρος

3. Μιχαλόπουλος Γιάννης, αρχιτέκτονας

4. Παπαγεωργόπουλος Γιώργος – Αναστάσιος, ψυχολόγος

5. Σκυνδίλιας Γιάννης , γιατρός

Νομός Αρκαδίας

1. Γκούτη Κωνσταντίνα, χημ. Μηχανικός – πρόεδρος σωματείου ΕΕΤΑΑ

2. Δημόπουλος Γεώργιος , ηλεκτρολόγος μηχανικός ΕΜΠ

3. Κασσελούρης Χρήστος , γιατρός

4. Παπούλιας Γεώργιος, Υπάλληλος ΟΤΕ

5. Πραγκαστής Κωνσταντίνος, Μηχανικός Περιβάλλοντος

Νομός Αρτας

1. Λέκκα Άλκηστις-Θεοδώρα, φοιτήτρια

2. Νικολάου Αριστείδης, οικοδόμος ΚΟ Ανασύνταξη

3. Σιαπάτης Αποστόλης, άνεργος

4. Τρομπούκης Νίκος, συνταξιούχος ΙΚΑ

Νομός Αχαΐας

1. Αγγελόπουλος Ιωάννης, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος επιτροπής αλληλεγγύης συνδικαλιστών και συνδικάτων (ΕΠΑΣΣ)

2. Αναγνωστάκης Αλέκος, φυσικός

3. Γεωργίου Αλέξανδρος, μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής, μεταπτυχιακός φοιτητής

4. Ζάγκλα Νικολέτα (Λέττα), κοινωνική λειτουργός, αντιπρόεδρος συλλόγου μεταπτυχιακών φοιτητών ΠΤΔΕ

5. Κοκκινάκη Αναστασία (Τασία), τραπεζικός υπάλληλος

6. Κωστόπουλος Νικόλαος, φοιτητής

7. Μπελιάς Δημήτριος, πολιτικός μηχανικός

8. Μπιλιανού Παναγιώτα (Τέτα), ηλεκτρολόγος μηχανικός, ιδιωτική υπάλληλος

9. Παπαθεοχάρης Βάιος, άνεργος εκπαιδευτικός, Κομμουνιστική Οργάνωση Ανασύνταξη

10. Σκαμνάκης Αθανάσιος, δημοσιογράφος, συγγραφέας

11. Στούμπος Αθανάσιος, αγρότης

 

Νομός Βοιωτίας

1. Αποστολόπουλος Γιώργος, λογιστής

2. Γρυπάρης Σωτήρης, φυσικός

3. Πούλου Ελένη, κοινωνιολόγος

4. Τσιφής Κωνσταντίνος, γεωπόνος

Νομός Γρεβενών

1. Βασιλόπουλος Χρήστος, χημικός μηχανικός

 

Νομός Δράμας

1. Ερμείδου Ελένη, ιδ. υπάλληλος

2. Μουταφτσής Ευάγγελος, συνταξιούχος

3. Σαμδάνης Κωνσταντίνος, αρχιτέκτονας

 

Νομός Δωδεκανήσου

1. Βλάση Αναστασία , αρχιτέκτονας

2. Καΐκης Αριστείδης, γιατρός

3. Λαγωνίκου Φωτεινή , μεταπτυχιακή φοιτήτρια

4. Μαχραμάς Χρήστος , ιδ. υπάλληλος

Νομός Έβρου

1. Βέζου Αθανασία, αδιόριστη νηπιαγωγός

2. Μποτσίδης Γιώργος, μισθωτός υδραυλικός

3. Περεντίδης Θεόδωρος, οικονομολόγος – Λογιστής

4. Σταντσίδου Αναστασία, Βιολόγος

5. Ταπεινόπουλος Πασχάλης, αδιόριστος δάσκαλος

Νομός Εύβοιας

1. Ζέρβα Κανέλλα (Κανελλίνα), γιατρός

2. Καλαθέρη Ειρήνη, αρχιτέκτονας

3. Καραγκούνης Αθανάσιος, αγρότης

4. Κάργας Γιώργος, καθηγητής Γεωπονικού Πανεπιστημίου

5. Κωστής Ιπποκράτης, πολιτικός μηχανικός

6. Λουκάς Αγαθοκλής, μισθωτός τεχνικός ΤΕ

7. Μπαρδάνη Θάλεια, ψυχολόγος, καθηγήτρια

Νομός Ευρυτανίας

1. Ξυλογιανοπούλου Σταυρούλα (Βάντα) , γιατρός

2. Τόλη Ευαγγελία, ιδ. υπάλληλος

3. Τσιαντής Νίκος του Ιωάννη, εργαζόμενος στη ΔΕΗ

Νομός Ζακύνθου

1. Κλάδης Διονύσιος, μεταλλειολόγος μηχανικός

2. Λαχανιώτη Αντωνία, αυτοαπασχολούμενη, περιφ. σύμβουλος

Νομός Ηλείας

1. Γιαννόπουλος Βασίλειος, ιδιωτικός υπάλληλος

2. Κούτρας Ανδρέας, αγρότης

3. Μπελεγρή Παναγιώτα, δημοσιογράφος

4. Μπερερέκος Νικόλαος, ηλεκτρολόγος μηχανικός

5. Μπλάθρα Ιωάννα, βιολόγος

6. Παπαδάτος Ευστάθιος, συνταξιούχος

7. Σεφερλής Ιωάννης, πολιτικός μηχανικός

8. Τσούρα Θεώνη, εργάτρια

Νομός Ημαθίας

1. Γιάννοβιτς Σεβαστή, καθηγήτρια Γαλλικών

2. Μουσκεφτάρα Αναστασία, ψυχολόγος- ειδική παιδαγωγός

3. Παρχαρίδου Μαρία, φυσιοθεραπεύτρια από την περιοχή της Βεργίνας

4. Παπαχρυσοστομίδης Λάζαρος, συνταξιούχος, μέλος Ανεξάρτητης Πρωτοβουλίας Ημαθίας

5. Σουνάπογλου Θωμάς, ηλεκτρονικός μηχανικός και μηχανικός Η/Υ, από το Μακροχώρι

Νομός Ηρακλείου

1. Αντωνίου Τόνια, μηχανικός

2. Βαλαής Νίκος, οδοντίατρος

3. Βλαχάκης Κώστας, ιδιωτικός υπάλληλος

4. Γκούβας Μπάμπης, γεωλόγος

5. Μυρσινιάς Βασίλης, φοιτητής

6. Παπακανάκης Νίκος, αγρότης

7. Τρούλη Αντιγόνη, εκπαιδευτικός

8. Χαιρέτη Ειρήνη, εκπαιδευτικός

Νομός Θεσπρωτίας

1. Κυρίτσης Φίλιππος, φιλόλογος- άνεργος

2. Λιαμπότης Σωτήριος, οικοδόμος

3. Χεκίμογλου Γιάννης, αγρότης - ιχθυοκαλλιεργητής

Νομός Ιωαννίνων

1. Γρηγορίου Πέτρος, αδιόριστος εκπαιδευτικός-υποψήφιος διδάκτορας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

2. Ζήκος Νίκος, περιφερειακός σύμβουλος-κτηνοτρόφος

3. Ηλίας Νίκος, μέλος της διοίκησης ΕΚΙ

4. Καραβασίλης Άγις, τραπεζικός υπάλληλος, αντιπρόσωπος στη ΓΣ του ΕΚΙ

5. Καραγιαννάκου Στεργιανή, άνεργη εκπαιδευτικός

6. Μαλάμος Σωτήριος, οικοδόμος ΚΟ Ανασύνταξη

7. Συνδρεβέλη Παρασκευή, ιδιωτική υπάλληλος, αντιπρόσωπος στη ΓΣ του ΕΚΙ

Νομός Καβάλας

1. Καλογήρου Μαρία, ιδ. υπάλληλος

2. Σταματιάδου Ερασμία, ξεναγός

3. Χονδρογιάννης Βασίλειος, συμβασιούχος εργάτης στην αρχαιολογία

Νομός Καρδίτσας

1. Κωστάμης Λάμπρος, άνεργος ξυλουργός

2. Μούστος Φώτιος, φαρμακοϋπάλληλος

3. Μπόλτσης Απόστολος, άνεργος οικοδόμος

Νομός Καστοριάς

1. Βασιλειάδης Σωτήρης , ελεύθερος επαγγελματίας

2. Ραδόπουλος Δημήτρης , ιδ. υπάλληλος

Νομός Κέρκυρας

1. Αναστασίου Κατερίνα , συνταξιούχος δικαστική υπάλληλος.

2. Μαρκάτης Λευτέρης , ειδικευόμενος γιατρός.

3. Τρύφωνας Σωκράτης , αυτοαπασχολούμενος.

 

Νομός Κεφαλληνίας

1. Γαϊτανίδου Ευανθία, οικονομολόγος

2. Λουράντος Νικόλαος, άνεργος

3. Παπαδήμας Ευστάθιος , ηλεκτρολόγος μηχανικός

Νομός Κιλκίς

1. Αραμπατζής Δημήτριος , συνταξιούχος

2. Καρακωνσταντινίδου Γεωργία , συμβασιούχος

 

Νομός Κοζάνης

1. Γκαντώνα (Μαλαματή) Ματίνα, εκπαιδευτικός

2. Κονδυλίδης Ιωάννης, εργάτης ΔΕΗ

3. Κωνσταντινίδης Σπυρίδων, ελεύθερος επαγγελματίας

4. Μάρκου Φανή, άνεργη

5. Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος, εργαζόμενος συμβασιούχος ΔΕΗ

6. Πράσσος Στέφανος, εργάτης ΔΕΗ

Νομός Κορινθίας

1. Αγωγιάτης Κωνσταντίνος, οικοδόμος

2. Δαμέλος Παναγιώτης (Πάνος), ιδ. υπάλληλος

3. Κορδαλής Νικόλαος , φοιτητής/ιδ. υπάλληλος

4. Παπασταμοπούλου Κωνσταντίνα, φοιτήτρια

5. Σακούλα Παντούλα (Γιούλα), ιδ. υπάλληλος

Νομός Κυκλάδων

1. Βάσιλα Αγγελική, πολ. μηχανικός

2. Βλάχος Γεώργιος, δικηγόρος

3. Πλακιώτη Χρυσούλα, πολ. μηχανικός ΤΕ

4. Φωτέλλη Ειρήνη, εργαζόμενη ΕΡΤ

Νομός Λακωνίας

1. Κρίθαρη Σταματική (Ματούλα), τοπογράφος μηχανικός

2. Σκαφίδα Αναστασία, γιατρός

Νομός Λάρισας

1. Αδάμου Αντώνιος, Γεν. Γραμματέας συλλόγου συνταξιούχων ΙΚΑ Ελασσόνας

2. Γενηκομσίου Θεοφάνης, ιδιωτικός υπάλληλος, Σύμβουλος στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με την Αριστερή Παρέμβαση - Ανταρσία για την Ανατροπή

3. Γκόλτσιου Φανή, εκπαιδευτικός, Ελασσόνα

4. Θεοδοσιάδης Πέτρος, ιδιωτικός υπάλληλος

5. Καραμπίνη Ζωή, αρχιτέκτονας, συνδικαλίστρια

6. Κωτσιόπουλος Νικόλαος, οικοδόμος, συνδικαλιστής

7. Νάκος Χρίστος, ηλεκτρολόγος μηχανικός (Φάρσαλα), συνδικαλιστής

8. Παραφέστα Αναστασία, συνταξιούχος ΔΕΗ

9. Πολύζος Νικόλαος, αγρότης

10. Σκυλογιάννη Κωνσταντίνα, κτηνίατρος - πρόεδρος Κτηνιατρικού Συλλόγου Λάρισας

11. Ταλαχούπης Νικόλαος, οικοδόμος – μέλος ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας

Νομός Λασιθίου

1. Λουκάκης Χαράλαμπος, χημ. μηχανικός

2. Παϋσανίδου Ελένη, αρθρογράφος

3. Χουδαλάκη Αικατερίνη - Αντωνία, ηλεκτρολόγος μηχανικός

Νομός Λέσβου

1. Δέτσης Μάριος, γιατρός (Λήμνος)

2. Μανάβης Νικόλαος, δημοσιογράφος

3. Σκουντιανέλλης Ευστράτιος, δημοσιογράφος

4. Ψύλλου Ευδοκία, πολιτικός μηχανικός ΤΕ

Νομός Λευκάδας

1. Βαγενάς Κωνσταντίνος, πολ. μηχανικός

2. Φερεντίνου Αναστασία, φυσικός

3. Χόρτης Περικλής, ηλεκτρολόγος

Νομός Μαγνησίας

1. Ντούρος Ευστάθιος, άνεργος γεωπόνος,

2. Παυλίδης Αλέξης, βιομηχανικός εργάτης

3. Σκούφογλου Νικόλαος, φοιτητής,

4. Σπυράκου Βασιλεία, σερβιτόρα

5. Χουλιάρα Μαγδαληνή-Ιωάννα, φοιτήτρια.

Νομός Μεσσηνίας

1. Γιακουμής Στάθης, προγραμματιστής χειριστής Η/Υ

2. Διονυσόπουλος Παρασκευάς, αγρότης

3. Καπετανάκη Γαρυφαλλιά, φιλόλογος

4. Κάτσαρης Παναγιώτης, γεωπόνος

5. Καλαντζή Δήμητρα, γιατρός

6. Νίκου Δονάτος, φιλόλογος

7. Τζαμουράνης Γιώργος, τοπογράφος μηχανικός

Νομός Ξάνθης

1. Κηετζή Ίριδα-Ελευθερία, εκπαιδευτικός

2. Μηλιαζήμ Τζεμαλή, δάσκαλος

3. Σουνδουλουνάκη Στέλλα, γιατρός

Νομός Πέλλας

1. Ασκητής Γιώργος, αγρότης

2. Γιάγκος Γιάννης, μεταφραστής

3. Δασκάλου Ελένη, άνεργη

4. Κωνσταντέλλιας Χριστόφορος, ιδιωτ. υπάλληλος

5. Λουσιώτης Νίκος, φαρμακοποιός

6. Μπακαλάκης Χρήστος, ελευθ. επαγγελματίας

Νομός Πιερίας

1. Δικταμπανίδου Μαρία-Ελένη, εκπαιδευτικός

2. Ηλιάδη Δέσποινα, φοιτήτρια

 

Νομός Πρέβεζας

1. Ηλίας Στέργιος, φιλόλογος, συνταξιούχος

2. Νάνος Ευάγγελος, Γεωπόνος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

3. Σιαφάκας Γιώργος, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΚΤΕΛ Πρέβεζας, μέλος ΓΣ αντιπροσωπών ΕΚ Πρέβεζας

4. Τζίμα Αγγελική, Γεωπόνος, Ιδιωτική Υπάλληλος

Νομός Ρεθύμνου

1. Ζωγραφάκη Ειρήνη-Ευαγγελία, εργαζόμενη στην ιδ. υγεία

2. Θοδωράκης Μιχάλης , σερβιτόρος

3. Καυκαλάς Σήφης, μισθωτός τοπογράφος μηχανικός

4. Μιχαηλίδου Αικατερίνη – Αιμιλία (Έμιλυ), φοιτήτρια

Νομός Ροδόπης

1. Μουχλιανίτης Κωνσταντίνος, ασκούμενος δικηγόρος Κομμουνιστική Οργάνωση Ανασύνταξη

2. Πατσούρη Γεωργία (Γωγώ), ιδ. υπάλληλος

3. Πίττα Άννα (Τατιάνα), ηθοποιός

Νομός Σάμου

1. Σκλαβενίτης Θανάσης, γεωπόνος

2. Ταμβακλής Νίκος, μηχανολόγος-ηλεκτρολόγος μηχανικός

Νομός Σερρών

1. Γεωργιάδης Γεώργιος , ιδιωτικός υπάλληλος

2. Γραβάνης Δημήτριος, ιδιωτικός υπάλληλος

3. Δουλγέρη Δέσποινα , φαρμακοποιός

4. Καδής Ιωάννης , έμπορος

5. Ματσικοπούλου Μαρία , καθηγήτρια Αγγλικών

6. Μουρατίδης Δημήτριος , φωτογράφος

7. Σιαφάκα Αλεξάνδρα , δημοσιογράφος

Νομός Τρικάλων

1. Αντάρας Λάμπρος, αρχιτέκτονας

2. Ευσταθοπούλου (Ευδοξία) Εύη, ιδιωτική εκπαιδευτικός

3. Κάβουρας Δημήτρης, οικοδόμος, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων στην κατασκευή Ε65 (αυτοκινητόδρομος Δυτ. Ελλάδας) Κομμουνιστική Οργάνωση Ανασύνταξη

4. Παπαδάκης Γεώργιος, αρχιτέκτονας

5. Τάχου Ευαγγελία (Εύη), φιλόλογος – ιδιωτική εκπαιδευτικός

6. Τρύπας Θανάσης, γεωπόνος

7. Τσάλα Αργυρή (Συλβί), άνεργη

Νομός Φθιώτιδας

1. Ελαφρός Ιωάννης, δημοσιογράφος

2. Ζάγγος Γιώργος, γεωπόνος

3. Καψάλη Βασιλική, εκπαιδευτικός

4. Μέλλιος Ιωάννης, γεωπόνος

5. Σκούρα Άννα, ιδ. εκπαιδευτικός

6. Φαλάρα Αρετή, γιατρός

Νομός Φλώρινας

1. Αντωνακάκη Σοφία, φωτογράφος

2. Κομνιανού Δήμητρα-Βασιλεία, τοπογράφος μηχανικός

Νομός Φωκίδας

1. Καλαμά Βασιλική, αρχιτέκτονας

2. Κουτσούμπα Άννα, οικονομολόγος, καθηγήτρια σε φροντιστήρια

 

Νομός Χαλκιδικής

1. Ηλιοπούλου Ειρήνη, αρχιτέκτονας

2. Πλεύρης Νίκος, ειδικευόμενος γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκιδικής

3. Στάθης Γιάννης, Τοπογράφος μηχανικός

4. Τσελεπίδης Σάββας, Αρχιτέκτονας

Νομός Χανίων

1. Γαλανάκης Χρήστος, αυτοαπασχολούμενος

2. Καλιτσουνάκη Μαρία, ξενοδοχοϋπάλληλος

3. Λιοδάκης Ανδρέας, γιατρός

4. Μπιχάκης Φώτιος, εκπαιδευτικός, οργανωτικός γραμματέας ΕΛΜΕ Χανίων

5. Παπουτσάκης Εμμανουήλ, οδηγός

6. Πιαγκαλάκης Γεώργιος, πολ. μηχανικός

 

Νομός Χίου

1. Αποστολίδης Ζαννής, μηχανικός

2. Γανιάρη Καλλιόπη (Πόπη), μεταλλειολόγος μεταλλουργός μηχανικός