Ανακοινώθηκαν από τη Γενική Γραμματεία Ενημέρωσης και Επικοινωνίας οι εκπρόσωποι της κυβέρνησης στις παρελάσεις για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου.

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης

Δράμα: Πάτροκλος Γεωργιάδης - Γ.Γ.Πολιτικής Προστασίας

Καβάλα: Θεόδωρος Καράογλου - Υπουργός Μακεδονίας - Θράκης

Αλεξανδρούπολη: Νικόλαος Ματζούφας - Γ.Γ Συμπράξεων Δημοσίου και Ιδιωτικού Τομέα του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας

Ξάνθη: Αθανάσιος Καρούντζος -Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας -Θράκης

Κομοτηνή: Δημήτρης Καλογερόπουλος -Γ.Γ Συντονισμού Διαχείρισης Αποβλήτων του Υπουργείου Εσωτερικών

Περιφέρεια Αττικής

Αθήνα - Στρατιωτική παρέλαση 25 Μαρτίου: Δημήτρης Αβραμόπουλος - Υπουργός Εθνικής Άμυνας

Πειραιάς: Δημήτρης Καλογερόπουλος - Γ.Γ Συντονισμού Διαχείρισης Αποβλήτων του Υπουργείου Εσωτερικών

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Λέσβος: Χαράλαμπος Αθανασίου – Υπουργός Δικαιοσύνης

Βαθύ Σάμου: Χαράλαμπος Τσαβδάρης - Γ.Γ. Πληροφοριακών Συστημάτων του Υπουργείου Οικονομικών

Χίος: Άννα Δαλλαπόρτα ΓΓ Διαχείρισης Κοινοτικών και Άλλων Πόρων του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας

Λήμνος: Νικόλαος Ζωίδης Νικόλαος - Γ.Γ. Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος

Αγρίνιο: Χρήστος Βασιλάκος -Γ.Γ. Ερευνας & Τεχνολογίας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

Μεσολόγγι: Γεώργιος Αμοργιανιώτης - Ε.Γ. Δασών

Πάτρα: Γεώργιος Διδασκάλου - Γ.Γ.Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου-Δυτικής Ελλάδας & Ιονίου

Αγία Λαύρα: Μαρίνος Σκανδάμης - Γ.Γ. Αντεγκληματικής Πολιτικής

Πύργος: Ανδρέας Κατσανιώτης - Γ.Γ.Ενημέρωσης & Επικοινωνίας

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας

Γρεβενά: Γιώργος Στεργίου Γιώργος -Γ.Γ. Βιομηχανίας

Καστοριά: Βασιλική Ευταξά - Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας

Κοζάνη: Μιχάλης Παπαδόπουλος - Υφυπουργός Υποδομών Μεταφορών & Δικτύων

Φλώρινα: Ευάγγελος Ζαχαράκης -Ειδικός Γραμματέας Ενιαίου Διοικητικού Τομέα Ευρωπαϊκών του Παιδείας και Θρησκευμάτων

Περιφέρεια Ηπείρου

Άρτα: Κωνσταντίνος Πανταζής - Ε.Γ. Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας

Ηγουμενίτσα: Αντώνης Μπέζας - Υφυπουργός Υγείας

Ιωάννινα: Αθανάσιος Μπούσιος - Γ.Γ. Υπουργείου Ναυτιλίας και Αιγαίου

Πρέβεζα: Κωνσταντίνος Τριάντης – Ε.Γ. Υδάτων

Περιφέρεια Θεσσαλίας

Καρδίτσα: Ευτυχία Μπέκου - Γ.Γ. Πρόνοιας

Λάρισα: Μάξιμος Χαρακόπουλος - Αναπληρωτής Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων

Βόλος: Ζέττα Μακρή - Υφυπουργός Υγείας

Τρίκαλα: Γεώργιος Γιαννούσης - Γ.Γ. Επενδύσεων και Ανάπτυξης

Ζάκυνθος: Π. Κανελλόπουλος - Γ.Γ. Νέας Γενιάς

Κέρκυρα: Γιάννης Μιχελάκης – Υπουργός Εσωτερικών

Λευκάδα: Ν. Κανελλόπουλος - Γ.Γ. Υπουργείου Δικαιοσύνης, Διαφάνειας & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Αργοστόλι Κεφαλλονιάς: Λεωνίδας Γρηγοράκος - Αναπληρωτής Υπουργός Εσωτερικών

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας

Βέροια: Παναγιώτης Κοκκόρης - Γ.Γ. Κοινωνικών Ασφαλίσεων

Θεσσαλονίκη: Σταύρος Καλαφάτης -Αναπλ. Υπουργός Περιβάλλοντος Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής

Σέρρες: Αντώνης Οικονόμου - Ε.Γ. Εθνικής Άμυνας

Κιλκίς: Μόσχος Κορασίδης -Γ.Γ.Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων

Γιαννιτσά: Νίκος Σταθόπουλος -Γ.Γ του Υπουργείου Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων

Έδεσσα: Κυριακή Γιαννακίδου - Γ.Γ. Αθλητισμού

Πολύγυρος Χαλκιδικής: Γεώργιος Αποστολίνας - Ειδικός Γραμματέας Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

Κατερίνη: Παρασκευάς Νομικός -Γ.Γ.Σώματος Επιθεωρητών Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

Περιφέρεια Κρήτης

Ηράκλειο: Βασίλειος Κεγκέρογλου - Υφυπουργός Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας

Άγιος Νικόλαος: Σωκράτης Αλεξιάδης - Γ.Γ. Χωροταξίας και Αστικού Περιβάλλοντος

Ρέθυμνο: Κωνσταντίνος Μαθιουδάκης - Γ.Γ. Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής

Χανιά: Γιώργος Δεικτάκης - Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Κως: Δημήτριος Ιατρίδης - Ε.Γ. Κοινοτικών Πόρων & Υποδομών

Ρόδος: Παναγιώτης Μίχαλος - Γ.Γ. Διεθνών Οικονομικών και Αναπτυξιακής Συνεργασίας

Μεγίστη - Χριστιάνα Καλογήρου - Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου

Ερμούπολη Σύρου: Ιωάννης Βρούτσης - Υπουργός Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας

Περιφέρεια Πελοποννήσου

Άργος: Γιάννης Μανιάτης -Υπουργός Περιβάλλοντος, Ενέργειας & Κλιματικής Αλλαγής

Ναύπλιο: Γιάννης Ανδριανός - Υφυπουργός Πολιτισμού

Τρίπολη: Ιωάννης Παναγιωτόπουλος - Γ.Γ. Μέσων Ενημέρωσης

Κόρινθος: Πελοπίδας Καλλίρης - Γ.Γ. Υγείας

Σπάρτη: Αθανάσιος Δαβάκης - Υφυπουργός Εθνικής Άμυνας

Καλαμάτα: Στέλιος Στασινόπουλος -Γ.Γ.ΣΔΟΕ

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας

Θήβα: Χάρης Θεοχάρης - Γ.Γ. Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών

Λιβαδειά: Βασιλική Κόλλια - Γ.Γ. Ισότητας των Φίλων

Άμφισσα: Θανάσης Ανδρεουλάκος -Γ.Γ. Δημόσιας Τάξης

Λαμία: Χρήστος Σταϊκούρας - Αναπληρωτής Υπουργός Οικονομικών

Καρπενήσι: Σταϊκούρας Χριστόπουλος- Γ.Γ. Λιμένων και Λιμενικής Πολιτικής Και Ναυτιλιακών Επενδύσεων

Χαλκίδα: Σίμος Κεδίκογλου - Υφυπουργός στον Πρωθυπουργό