Ο χάρτης της νέας Βουλής – Ποιοι εκλέγονται, ποιοι μένουν εκτός

 Ο χάρτης της νέας Βουλής – Ποιοι εκλέγονται, ποιοι μένουν εκτός

Με την καταμέτρηση και των τελευταίων ψηφοδελτίων να είναι θέμα ωρών, έπειτα από τις χθεσινές εκλογές, ο νέος χάρτης της Βουλής είναι σημαντικά διαφορετικός σε σχέση με το 2012.

Ο ΣΥΡΙΖΑ καταλαμβάνει 149 έδρες, η ΝΔ 76, Η Χρυσή Αυγή και το Ποτάμι από 17, το ΚΚΕ 15, ενώ οι ΑΝΕΛ και το ΠΑΣΟΚ από 13. Ταυτόχρονα, η μάχη του σταυρού στις περιφέρειες έκρυβε εκπλήξεις, ανατροπές και θρίλερ.

Στην Α' Αθήνας ο ΣΥΡΙΖΑ καταλαμβάνει 5 έδρες, η ΝΔ τέσσερις και Ποτάμι, Χρυσή Αυγή, ΚΚΕ και ΑΝΕΛ από μία:

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    38246    
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    34309    
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη    Νέα Δημοκρατία    34305    
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    32289    
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    30457    
ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    18231    
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ    Νέα Δημοκρατία    17961    
ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστοτέλη    ΣΥΡΙΖΑ    13025    
ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    12315    
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου    Κ.Κ.Ε.    8491    
ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Διονυσίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    5161    
ΚΟΥΝΤΟΥΡΑ ΕΛΕΝΑ του Αλεξάνδρου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    4923    
ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    4544    
ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    4160

Στη Β' Αθήνας 19 έδρες καταλαμβάνει ο ΣΥΡΙΖΑ, 11 η ΝΔ 4 το Ποτάμι, 3 το ΚΚΕ και η Χρυσή Αυγή, και από 2 ΑΝΕΛ και ΠΑΣΟΚ:

ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    80875    
ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα    ΣΥΡΙΖΑ    57404    
ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος    Νέα Δημοκρατία    56165    
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    54229    
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    43005    
ΚΟΥΡΟΥΜΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ελευθερίου    ΣΥΡΙΖΑ    33880    
ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΟΛΓΑ-ΝΑΝΤΙΑ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    33449    
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    33351    
ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    31889    
ΧΟΥΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    27885    
ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού    ΣΥΡΙΖΑ    26789    
ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    26716    
ΜΕΪΜΑΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννου    Νέα Δημοκρατία    25242    
ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνος    Κ.Κ.Ε.    22541    
ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος    Νέα Δημοκρατία    20209    
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου    Νέα Δημοκρατία    18058    
ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου    ΣΥΡΙΖΑ    17613    
ΔΗΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου    ΣΥΡΙΖΑ    17440    
ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    16156    
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Περικλή    ΣΥΡΙΖΑ    15485    
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΙΣΕΛ του Παναγιώτη    Νέα Δημοκρατία    14825    
ΞΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γαλάτη    ΣΥΡΙΖΑ    13829    
ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή    Κ.Κ.Ε.    13315    
ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    13314    
ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Χαραλάμπους    Νέα Δημοκρατία    13226    
ΓΕΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΩΦΗ) του Γεωργίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    13063    
ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ηλία    ΣΥΡΙΖΑ    12888    
ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Φωτίου    ΣΥΡΙΖΑ    12286    
ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Εμμανουήλ    Κ.Κ.Ε.    11770    
ΒΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου    ΣΥΡΙΖΑ    11747    
ΓΕΡΜΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    11636    
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    11590    
ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    11468    
ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΙΩΑΝΝΕΤΑ (ΑΝΝΕΤΑ) του Σωκράτη    ΣΥΡΙΖΑ    10889    
ΨΑΡΙΑΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    10708    
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    10647    
ΖΑΡΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    10457    
ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    10438    
ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    10292    
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    10260    
ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    7519    
ΛΥΜΠΕΡΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Γεωργίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    6882    
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Θεμιστοκλή    Ανεξάρτητοι Ελληνες    3625    
ΣΑΚΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    3166

Στο υπόλοιπο Αττικής 6 έδρες συγκεντρώνει ο ΣΥΡΙΖΑ, 4 η ΝΔ, και από 1 η Χρυσή Αυγή, το Ποτάμι, οι ΑΝΕΛ, το ΚΚΕ και το ΠΑΣΟΚ:

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    28746    
ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου    Νέα Δημοκρατία    24517    
ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    24116    
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Ευθυμίου    ΣΥΡΙΖΑ    23327    
ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου    Νέα Δημοκρατία    17023    
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    14475    
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    14174    
ΠΑΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος-Αριστοτέλη    ΣΥΡΙΖΑ    13664    
ΣΚΟΥΡΟΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Λουκά    ΣΥΡΙΖΑ    13305    
ΔΕΔΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    12494    
ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    11427    
ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου    Κ.Κ.Ε.    5613    
ΧΑΙΚΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    5585    
ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) συζ. Δημητρίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    3703    
ΜΑΥΡΩΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παρασκευά    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    2782    

Στην Α΄Πειραιά ο ΣΥΡΙΖΑ λαμβάνει 3 έδρες και από 1 η ΝΔ, η Χρυσή Αυγή, το Ποτάμι και οι ΑΝΕΛ:

ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    17248    
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    12273    
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    6856    
ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Πιέρρου    ΣΥΡΙΖΑ    6383    
ΚΟΥΖΗΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    4398    
ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Αγγέλου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    1784    

Στη Β' Πειραιά ο ΣΥΡΙΖΑ  λαμβάνει 3 έδρες και από 1 η ΝΔ, η Χρυσή Αυγή, το Ποτάμι και οι ΑΝΕΛ:

ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    31032    
ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    22933    
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Ελευθερίου    ΣΥΡΙΖΑ    14353    
ΤΡΑΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη    Νέα Δημοκρατία    11823    
ΛΑΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευάγγελου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    8705    
ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ    Κ.Κ.Ε.    7034    
ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη    Ανεξάρτητοι Ελληνες    3730    
ΟΡΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    1965    

Στην Α΄Θεσσαλονίκης ο ΣΥΡΙΖΑ λαμβάνει 7 έδρες, η ΝΔ 4, και από 1 η Χρυσή Αυγή,το Ποτάμι, το ΚΚΕ, οι ΑΝΕΛ και το ΠΑΣΟΚ:

ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου    Νέα Δημοκρατία    31564    
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    30865    
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    27188    
ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου    Νέα Δημοκρατία    26041    
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    26034    
ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Στυλιανού    ΣΥΡΙΖΑ    21498    
ΜΗΤΑΦΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του Ανδρέα    ΣΥΡΙΖΑ    21235    
ΟΡΦΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου    Νέα Δημοκρατία    19915    
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    15185    
ΤΕΚΤΟΝΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΒΟΥΛΑ) του Αναστασίου    ΣΥΡΙΖΑ    14803    
ΓΑΪΤΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    14683    
ΓΡΕΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Βασιλείου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    8468    
ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    6366    
ΒΑΡΔΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου    Κ.Κ.Ε.    6351    
ΤΑΧΙΑΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Γεωργίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    4630    
ΣΑΟΥΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    3585    

Στη Β' Θεσσαλονίκης ο ΣΥΡΙΖΑ λαμβάνει 2 έδρες, όσες και η ΝΔ. Χρυσή Αυγή, Ποτάμι, ΑΝΕΛ, ΚΚΕ και ΠΑΣΟΚ μοιράζονται από 1 έδρα:

ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    24351    
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    22708    
ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ-ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    17354    
ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου    ΣΥΡΙΖΑ    12611    
ΓΡΑΙΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ευστρατίου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    5979    
ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου    Κ.Κ.Ε.    4259    
ΞΟΥΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Ιωάννη    Ανεξάρτητοι Ελληνες    3027    
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    2880    
ΜΑΡΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημοσθένη    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    2637

Στην Αιτωλοακαρνανία εκλέγονται οι: 

ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    21716    
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα    Νέα Δημοκρατία    21218    
ΒΑΡΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    19884    
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    9812    
ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ηλία    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    5530    
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Επαμεινώνδα    Κ.Κ.Ε.    3149    
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    2151

Στην Αργολίδα εκλέγονται οι:

ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου    Νέα Δημοκρατία    9220    
ΚΟΔΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    7979    
ΓΑΛΕΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    1670

Στην Αρκαδία εκλέγονται οι: 

ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    6987    
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    6124    
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    4066    

Στην Αρτα εκλέγονται οι: 

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    8000    
ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη    Νέα Δημοκρατία    6247    
ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    4724

Στην Αχαΐα εκλέγονται οι: 

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ανδρέα    ΣΥΡΙΖΑ    24757    
ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σάββα    ΣΥΡΙΖΑ    24673    
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου    ΣΥΡΙΖΑ    17343    
ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    16128    
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου    Κ.Κ.Ε.    5442    
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ-ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    4264

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη    Ανεξάρτητοι Ελληνες    4263    
ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    2025    

Στη Βοιωτία εκλέγονται οι: 

ΣΤΑΘΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    14388    
ΣΚΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    4037    
ΜΠΑΣΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    3444    

Στα Γρεβενά εκλέγεται ο: 

ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    3491    

Στη Δράμα εκλέγονται οι: 

ΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριαντάφυλλου    Νέα Δημοκρατία    6991    
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    5376    
ΧΑΡΑΚΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Μιχαήλ    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    2217

Στα Δωδεκάνησα εκλέγονται οι: 

ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    3654    
ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία    Νέα Δημοκρατία    3535    
ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    2819    
ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά    ΣΥΡΙΖΑ    2646    
ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά    ΠΑ.ΣΟ.Κ    836

Στον Έβρο εκλέγονται οι: 

ΔΗΜΟΣΧΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Σπύρου    Νέα Δημοκρατία    13478    
ΚΑΪΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    9079    
ΓΚΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    6978    
ΡΙΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    4733    

Στην Εύβοια εκλέγονται οι:

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    12938    
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου    Νέα Δημοκρατία    11396    
ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου    ΣΥΡΙΖΑ    7568    
ΜΙΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    3886    
ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου    Κ.Κ.Ε.    2464    
ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα    Ανεξάρτητοι Ελληνες    1262    

Στην Ευρυτανία εκλέγεται ο: 

ΚΩΤΣΙΑΣ ΘΩΜΑΣ του Μάρκου    ΣΥΡΙΖΑ    1885    

Στη Ζάκυνθο εκλέγεται ο: 

ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    6094

Στην Ηλεία εκλέγονται οι: 

ΖΑΒΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    8830    
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΑΛΤΑΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του Ευσταθίου    ΣΥΡΙΖΑ    8473    
ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σόλωνα    ΣΥΡΙΖΑ    7448    
ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    7312    
ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του Δημητρίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    4430    

Στην Ημαθία εκλέγονται οι: 

ΛΑΠΑΒΙΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου    ΣΥΡΙΖΑ    13364    
ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου    Νέα Δημοκρατία    11034    
ΚΑΡΑΣΑΡΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    6603    
ΟΥΡΣΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    6317    

Στο Ηράκλειο εκλέγονται οι: 

ΜΙΧΕΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    26897    
ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    25157    
ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    25090    
ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    17940    
ΚΕΓΚΕΡΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αλέξανδρου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    7421    
ΔΑΝΕΛΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    3659    
ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ    Κ.Κ.Ε.    2977    
ΔΑΜΑΒΟΛΙΤΗΣ ΚΩΣΤΗΣ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ) του Εμμανουήλ    Ανεξάρτητοι Ελληνες    2765

Στη Θεσπρωτία εκλέγονται οι: 

ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου    Νέα Δημοκρατία    4586    
ΚΑΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος    ΣΥΡΙΖΑ    4366

Στα Ιωάννινα εκλέγονται οι:

ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    11293    
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου    Νέα Δημοκρατία    11209    
ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου    ΣΥΡΙΖΑ    9419    
ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στεφάνου    ΣΥΡΙΖΑ    8885    
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    8512    

Στην Καβάλα εκλέγτονται οι: 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη    Νέα Δημοκρατία    9687    
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    8649    
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου    ΣΥΡΙΖΑ    7458    
ΤΣΑΝΑΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    5598    

Στην Καρδίτσα εκλέγονται οι: 

ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία    ΣΥΡΙΖΑ    14949    
ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου    Νέα Δημοκρατία    9634    
ΛΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευαγγέλου    ΣΥΡΙΖΑ    8594    
ΚΑΤΣΑΒΡΙΑ-ΣΙΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Αθανασίου    ΣΥΡΙΖΑ    6173

Στην Καστοριά εκλέγονται οι:

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου    Νέα Δημοκρατία    4197    
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Περικλή    ΣΥΡΙΖΑ    

Στην Κέρκυρα εκλέγονται οι: 

ΣΑΜΟΪΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Κωνσταντίνου-Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    7751    
ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου    Νέα Δημοκρατία    7256    
ΒΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ

Στην Κεφαλονιά εκλέγεται η:

ΘΕΟΠΕΦΤΑΤΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου    ΣΥΡΙΖΑ    3660    

Στο Κιλκίς εκλέγονται οι:

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου    Νέα Δημοκρατία    7433    
ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Σωκράτους    ΣΥΡΙΖΑ    6405    
ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    1642

Στην Κοζάνη εκλέγονται οι:

ΜΑΚΡΗ ΡΑΧΗΛ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    12693    
ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη    Νέα Δημοκρατία    10327    
ΟΥΖΟΥΝΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Χρήστου    ΣΥΡΙΖΑ    8082    
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κλεάνθη    ΣΥΡΙΖΑ    6094    
ΚΑΤΑΝΑΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ του Λαζάρου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    1922

Στην Κορινθία εκλέγονται οι:

ΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου    Νέα Δημοκρατία    11734    
ΘΕΛΕΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    9515    
ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κων/νου    ΣΥΡΙΖΑ    9061    
ΚΟΥΡΕΜΠΕΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Σπυρίδωνος    ΣΥΡΙΖΑ    9012    

Στις Κυκλάδες εκλέγονται οι:

ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου    Νέα Δημοκρατία    13390    
ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου    ΣΥΡΙΖΑ    8547    
ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    6642    
ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ    ΣΥΡΙΖΑ    6193

Στη Λακωνία εκλέγονται οι:

ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη    Νέα Δημοκρατία    9559    
ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    5860    
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Γεωργίου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    5218

Στη Λάρισα εκλέγονται οι:

ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή    Νέα Δημοκρατία    21966    
ΒΑΓΕΝΑ ΑΝΝΑ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    19376    
ΔΙΩΤΗ ΗΡΩ του Μαρίνου    ΣΥΡΙΖΑ    18705    
ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα    Νέα Δημοκρατία    18582    
ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη    Κ.Κ.Ε.    6583    
ΜΠΑΡΓΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    3736    
ΣΒΕΡΩΝΗ-ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Αθανασίου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    3602
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    2548    

Στο Λασίθι εκλέγονται οι:

ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    6413    
ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ    Νέα Δημοκρατία    6207

Στη Λέσβο εκλέγονται οι:

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα    Νέα Δημοκρατία    11874    
ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χριστόφορου    ΣΥΡΙΖΑ    6966    
ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου    Κ.Κ.Ε.    1653    

Στη Λευκάδα εκλέγεται ο:

ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    2245    

Στη Μαγνησία εκλέγονται οι:

ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ    ΣΥΡΙΖΑ    21258    
ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    10321    
ΤΖΗΚΑ-ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    9145    
ΔΕΛΗΜΗΤΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευαγγέλου    ΣΥΡΙΖΑ    7562    
ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Στέργιου    ΣΥΡΙΖΑ    6511    
ΜΠΑΛΛΗΣ ΣΥΜΕΩΝ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    6313    

Στη Μεσσηνία εκλέγονται οι:

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου    Νέα Δημοκρατία    19641    
ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    13085    
ΚΟΖΟΜΠΟΛΗ-ΑΜΑΝΑΤΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    7310    
ΨΑΡΡΕΑ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη    ΣΥΡΙΖΑ    5984    
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    5979    

Στην Ξάνθη εκλέγονται οι:

ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ του Χασάν    ΣΥΡΙΖΑ    16244    
ΚΟΝΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ευστρατίου    Νέα Δημοκρατία    7184    
ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Αλεξάνδρου    ΣΥΡΙΖΑ    3750

Στην Πέλλα εκλέγονται οι:

ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    17956    
ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ    ΣΥΡΙΖΑ    11137    
ΣΗΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    7192    
ΣΜΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    6866

Στην Πιερία εκλέγονται οι:

ΚΟΥΚΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου    Νέα Δημοκρατία    10551    
ΖΑΝΝΑΣ ΖΗΣΗΣ του Γρηγορίου    ΣΥΡΙΖΑ    7820    
ΣΚΟΥΦΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΜΠΕΤΤΥ) του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    6304    
ΤΖΑΜΑΚΛΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    6143    

Στην Πρέβεζα εκλέγονται οι:

ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη    ΣΥΡΙΖΑ    6245    
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    5338

Στο Ρέθυμνο εκλέγονται οι:

ΞΑΝΘΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Γεωργίου    ΣΥΡΙΖΑ    8558    
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα    Νέα Δημοκρατία    7570

Στη Ροδόπη εκλέγονται οι:

ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ του Μεμέτ    ΣΥΡΙΖΑ    12429    
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού    Νέα Δημοκρατία    9827    
ΚΑΡΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦ (επ) ΑΪΧΑΝ (ον.) του Μεμέτ    ΣΥΡΙΖΑ    9559    

Στη Σάμο εκλέγεται ο:

ΣΕΒΑΣΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξίου    ΣΥΡΙΖΑ    3256

Στις Σέρρες εκλέγονται οι:

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα    Νέα Δημοκρατία    20139    
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Αθανασίου    Νέα Δημοκρατία    14731    
ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Απόστολου    ΣΥΡΙΖΑ    9161    
ΜΑΤΘΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του Παύλου    Λαικ.Σύνδ.- Χρυσή Αυγή    4206    
ΚΟΛΛΙΑ-ΤΣΑΡΟΥΧΑ ΜΑΡΙΑ του Ευστρατίου    Ανεξάρτητοι Ελληνες    4078    
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Νικολάου    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    1791    

Στα Τρίκαλα εκλέγονται οι:

ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου    Νέα Δημοκρατία    17218    
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Αποστόλου    ΣΥΡΙΖΑ    14283    
ΔΡΙΤΣΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη    ΣΥΡΙΖΑ    10352    
ΣΙΜΟΡΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου    ΣΥΡΙΖΑ    6878

Στη Φθιώτιδα εκλέγονται οι:

ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    14383    
ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    13511    
ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    9527    
ΒΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Φωτίου    ΣΥΡΙΖΑ    7649    
ΛΕΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    5862    

Στη Φλώρινα εκλέγονται οι:

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου    Νέα Δημοκρατία    4841    
ΣΕΛΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου    ΣΥΡΙΖΑ    3187

Στη Φωκίδα εκλέγεται ο:

ΚΩΣΤΟΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου    ΣΥΡΙΖΑ    3261

Στη Χαλκιδική εκλέγονται οι:

ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου    ΣΥΡΙΖΑ    6212    
ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου    Νέα Δημοκρατία    5735    
ΔΡΙΒΕΛΕΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου    ΠΑ.ΣΟ.Κ    2467    

Στα Χανιά εκλέγονται οι:

ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μηνά    ΣΥΡΙΖΑ    20284    
ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου    ΣΥΡΙΖΑ    15423    
ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΒΑΛΙΑ) του Νικολάου    ΣΥΡΙΖΑ    11202    
ΜΑΡΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ    ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ    3153    

Στη Χίο εκλέγονται οι:

ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου    Νέα Δημοκρατία    4942    
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Φραγκούλη    ΣΥΡΙΖΑ    3087

​ΠΑΝ.ΒΕΛ.

Εγγραφείτε στο newsletter μας

Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορταζ και ειδήσεις απο όλο τον κόσμο