Αυτή είναι η νέα κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ

Αυτή είναι η νέα κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ

Τους 145 βουλευτές θα αριθμεί η Κοινοβουλευτική Ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ στη νέα Βουλή που προέκυψε από τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου.

Η εκπροσώπηση του ΣΥΡΙΖΑ, με βάση τα μέχρι στιγμής στοιχεία του υπουργείου Εσωτερικών, ανά νομό έχει ως εξής:

   Επικρατείας ΣΥΡΙΖΑ:

   1. Ιωάννης Δραγασάκης

   2. Θεανώ Φωτίου

   3. Νίκος Κοτζιάς

   4. Αναστασία Χριστοδουλοπούλου

   5. Κωνσταντίνος Γαβρόγλου

   Στην Α΄Αθήνας:

   1. Αλέκος Φλαμπουράρης

   2. Γαβριήλ Σακελαρίδης

   3. Νίκος Βούτσης

   4. Νίκος Φίλης

   Στη Β΄Αθήνας:

   1. Ευκλείδης Τσακαλώτος

   2. Παναγιώτης Κουρουμπλής

   3. Νίκος Παππάς

   4. Ιωάννης Μπαλάφας

   5. Πάνος Σκουρλέτης

   6. Νίκος Ξυδάκης

   7. Νίκος Τόσκας

   8. Χριστόφορος Παπαδόπουλος

   9. Γιώργος Δημαράς

   10. Ιωάννης Θεωνάς

   11. Χρήστος Σπίρτζης

   12. Βασιλική Κατριβάνου

   13. Χαρά Καφαντάρη

   14. Ιωάννης Τσιρώνης

   15. Ελένη Αυλωνίτου

   16. Αννέτα Καββαδία

   17. Στάθης Παναγούλης

   Α΄Πειραιώς

   1. Θεόδωρος Δρίτσας

   2. Ελένη Σταματάκη

   3. Κωνσταντίνος Δουζίνας

   4. Γεωργία Γεννιά

   Β΄Πειραιώς

   1. Νίκος Βίτσας

   2. Νίνα Κασιμάτη

   3. Εύη Καρακώστα

   Αττικής:

   1. Αριστείδης Μπαλτάς

   2. Νάσος Αθανασίου

   3. Πάνος Σκουριολάκος

   4. Γιώργος Πάντζας

   5. Ιωάννης Δέδες

   Αιτωλοακαρνανίας:

   1. Γιώργος Βαρεμένος

   2. Μαρία Τριανταφύλλου

   Αργολίδας:

   1. Γκιόλας

   Αρκαδίας:

   1. Γιώργος Παπαηλιού

   'Αρτας:

   1. Όλγα Γεροβασίλη

   2. Βασίλης Τσίρκας

   Αχαίας:

   1. Σία Αναγνωστοπούλου

   2. Κωνσταντίνος Σπαρτινός

   3. Ανδρέας Ριζούλης

   Βοιωτίας:

   1. Νίκος Θηβαίος

   Γρεβενών:

   1. Χρήστος Μπγιάλας

   Δράμας:

   1. Χρήστος Καραγιαννίδης

   Δωδεκάνησα:

   1. Νεκτάριος Σαντορινιός

   2. Δημήτρης Γάκης

   3. Ηλίας Καματερός

   Έβρου:

   1. Γιώργος Καϊσας

   2. Αναστασία Γκαρά

   3. Δημήτρης Ρίζος

   Ευβοιας:

   1. Ευάγγελος Αποστόλου

   2. Γιώργος Ακριώτης

   3. Αναστάσιος Πρατσόλης

   Ζακύνθου:

   1. Σταύρος Κοντονής

   Ηλείας:

   1. Έφη Γεωργοπούλου-Σαλτάρη

   2. Δημήτρης Μπαξεβανάκης

   3. Μάκης Μπαλαούρας

   Ημαθίας:

   1. Φρόσω Καρασαρλίδου

   2. Γιώργος Ουρσουζίδης

   3. Χρήστος Αντωνίου

   Ηρακλείου:

   1. Αλέξης Τσίπρας

   2. Ιωάννης Μιχελογιαννάκης

   3. Σωκράτης Βαρδάκης

   4. Νίκος Ηγουμενίδης

   Θεσπρωτίας:

   1. Μάριος Κάτσης

   Α΄Θεσσαλονίκης:

   1.Νίκος Παρασκευόπουλος

   2.Ιωάννης Αμμανατίδης

   3.Αναστάσιος Κουράκης

   4. Μάρκος Μπόλαρης

   5. Τριαντάφυλλος Μηταφίδης

   6.Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης

   Β΄ Θεσσαλονίκης:

   1. Σωκράτης Φάμελλος

   2. Δημήτρης Μάρδας

   Ιωαννίνων:

   1. Χρήστος Μαντάς

   2. Ιωάννης Στέφος

   3. Μερόπη Τζούφη

   4. Ιωάννης Καραγιάννης

   Καβάλας:

   1. Δημήτρης Εμμανουηλίδης

   2. Κωνσταντίνος Μορφίδης

   3. Γιώργος Παπαφιλίππου

   Καρδίτσας:

   1. Σπύρος Λάππας

   2. Χρυσούλα Κατσαβριά-Σιωροπούλου

   3. Π. Βραντζά

   Καστοριάς:

   1. Ολυμπία Τελιγιορίδου

   Κέρκυρας:

   1. Φωτεινή Βάκη

   2. Κωνσταντίνος Παυλίδης

   Κεφαλληνίας:

   1. Αφροδίτη Θεοπεφτάτου

   Κιλκίς:

   1. Θεόδωρος Παραστατίδης

   Κοζάνης:

   1. Δημήτρης Δημητριάδης

   2. Θεμιστοκλής Μουμουλίδης

   3. Ιωάννης Θεοφύλακτος

   4. Γιώργος Ντζιμάνης

   Κορινθίας:

   1. Μαρία Θελερίτη

   2. Γιώργος Ψυχογιός

   3. Γιώργος Τσόγκας

   Κυκλάδων:

   1. Νίκος Συρμαλένιος

   2. Αντώνης Συρίγος

   3. Νίκος Μανιός

   Λακωνίας:

   1. Στέλιος Αραχωβίτης

   Λάρισας:

   1. Αλέξης Τσίπρας

   2. 'Αννα Βαγενά

   Λασιθίου:

   1. Μανώλης Θραψανιώτης

   Λέσβου:

   1. Γιώργος Πάλλης

   Μαγνησίας:

   1. Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος

   2. Αικατερίνη Παπαναστασίου

   3. Συμεών Μπαλλής

   4. Δήμητρα Μανώλη

   Μεσσηνίας:

   1. Γιώργος Κατρούγκαλος

   2. Παναγιώτα Κοζομπόλη

   3. Πέτρος Κωνσταντινέας

   Ξάνθης:

   1. Χουσεϊν Ζεϊμπέκ

   2. Ευστάθιος Γιαννακίδης

   3. Γρηγόρης Στογιαννίδης

   Πέλλας:

   1. Θεοδώρα Τζάκρη

   2. Ιωάννης Σηφάκης

   Πιερίας:

   1. Ελισάβετ Σιούφα

   2. Χαρίλαος Τζαμακλής

   3. Αστέριος Καστόρης

   Πρέβεζας:

   1. Κωνσταντίνος Μπάρκας

   Ρεθύμνου:

   1. Ανδρέας Ξανθός

   Ροδόπης:

   1. Μουσταφά Μουσταφά

   2. Καρά Γιουσούφ Αϊχάν

   Σάμου:

   1. Δημήτρης Σεβαστάκης

   Σερρών:

   1. Αφροδίτη Σταμπουλή

   Τρικάλων:

   1. Αθανάσιος Παπαδόπουλος

   2. Παναγιώτα Δριτσέλη

   3. Χρήστος Σιμορέλης

   Φθιώτιδας:

   1. Απόστολος Καραναστάσης

   2. Δημήτρης Βέττας

   3. Αθανάσιος Μιχελής

   4. Ιωάννης Σαρακιώτης

   Φλώρινας:

   1. Κωνσταντίνος Σέλτσας

   Φωκίδας:

   1. Ηλίας Κωστοπαναγιώτου

   Χαλκιδικής:

   1. Αικατερίνη Ιγγλέζη

   Χανίων:

   1. Γιώργος Σταθάκης

   2. Παύλος Πολάκης

   3. Ευαγγελία Βαγιωνάκη

   4. Αντώνης Μπαλωμενάκης

   Χίου:

   1. Ανδρέας Μιχαηλίδης

Εγγραφείτε στο newsletter μας

Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορταζ και ειδήσεις απο όλο τον κόσμο