Με δελτίο τύπου ενημέρωσε η γαλάζια νεολαία για τις αλλαγές που έγιναν με βάση το καταστατικό της στις διάφορες γραμματείες της. 

Σύμφωνα με το άρθρο 21 του Κανονισμού Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, ορίζεται ως Αντιπρόεδρος της Οργάνωσης ο Παύλος Μαρινάκης.

Παράλληλα, κατά το άρθρο 22 παρ. 2 του Κανονισμού Λειτουργίας, ορίζονται οι κάτωθι, ως μέλη του Εκτελεστικού Γραφείου της οργάνωσης, με τις ακόλουθες αρμοδιότητες – χαρτοφυλάκια:

Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Άγις Δήγκας

Υπεύθυνος Οργανώσεων Επαρχίας: Θάνος Κολοβός

Υπεύθυνος Οργανώσεων Θεσσαλονίκης: Αλέξανδρος Μανδρίνος

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων: Μένιος Κορομηλάς

Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ: Κωνσταντίνος Στάσης

Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας: Κώστας Μαμουλής

Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Δημήτρης Τρούπος

Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Φώτης Βρέκος

Διευθυντής Πολιτικού Συμβουλίου: Αλέξανδρος Μίχας

Υπεύθυνος Επιστημονικών Φορέων και Παραγωγικών Τομέων: Νίκος Σιαδήμας

Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Χριστίνα Μπαλάσκα

Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού: Θοδωρής Καλαμπόκης

Υπεύθυνη ΜΑΚΙ: Χριστίνα Νιάνια

Επιπρόσθετα, κατά το άρθρο 22 παρ. 1, ορίζονται ως Αναπληρωτές του Ε.Γ. οι κάτωθι:

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Αττικής: Νίκος Παπασωτηρίου

Αναπληρωτής Γραμματείς ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Πανεπιστημίων: Στέλιος Λεριός

Αναπληρωτής Γραμματέας ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΑΤΕΙ: Μιχάλης Νίκας

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Στρατηγικού – Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας: Κωνσταντίνος Λιακόπουλος

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Βαγγέλης Καραμίντζιος

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Νεανικής Επιχειρηματικότητας: Γιώργος Μιχαλολιάκος

Αναπληρώτρια Υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων: Εβελίνα Λαζαρίδη

Αναπληρωτής Υπεύθυνος Οργανώσεων Εξωτερικού και Απόδημου Ελληνισμού: Χάρης Χριστόπουλος

Τέλος, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 23 συστήνονται οι ακόλουθες Γραμματείες της ΟΝΝΕΔ, τις οποίες θα αναλάβουν οι κάτωθι:

Διευθυντής ΟΝΝΕΔ: Νίκος Παπουτσής, Αναπληρωτής: Σωτήρης Καλλής

Γραμματεία Τύπου και Ενημέρωσης: Υπεύθυνος: Μανώλης Αγραφιώτης, Αναπληρώτρια: Κωνσταντίνα Μπλάτσου

Γραμματεία Ψηφιακής Επικοινωνίας, Μηχανοργάνωσης και Εθνικού Μητρώου Μελών ΟΝΝΕΔ:
Υπεύθυνος: Δημήτρης Γκουλής, Αναπληρωτής: Λάζαρος Ορνιθόπουλος

Γραμματεία Γυναικείων Θεμάτων και Ισότητας των Φύλων: Υπεύθυνη: Αντιγόνη Ψυχαράκη, Αναπληρώτρια: Ελένη Χαραλάμπους