ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Special Olympics: Δεν τα κατάφερε εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών

Δημοσίευση 28 Ιουνίου 2011, 19:07 / Ανανεώθηκε 27 Ιουνίου 2013, 14:55
Facebook Twitter Whatsapp
Την ήττα από τις Η.ΠΑ, με 2-0, σετ γνώρισε την Τρίτη η μικτή Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών στους Παγκόσμιους Αγώνες Special Olympics. Τα λάθη των Ελλήνων παικτών και τα μπλοκ άουτ ήταν αυτά που «στοίχισαν» στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα τη νίκη.

Η Ελλάδα ξεκίνησε δυνατά, όμως οι Αμερικανοί «πάτησαν γκάζι» και κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 11-21 και τελικά να πάρουν το πρώτο σετ (25-21). Στο δεύτερο, οι αντίπαλοι της Εθνικής είχαν πιο εύκολο έργο αφού από την αρχή πήραν προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν μέχρι τέλους (25-15).

πηγή: Sport-fm