ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Επική πρόκριση Ολυμπιακού - Νίκησε 2-1 στο Λονδίνο και πέταξε έξω την Άρσεναλ! (Βίντεο)

Δημοσίευση 28 Φεβρουαρίου 2020, 00:00 / Ανανεώθηκε 28 Φεβρουαρίου 2020, 00:56
Facebook Twitter Whatsapp

Τεράστια πρόκριση, λυτρωτής Ελ Αραμπί στο 119'!

Δεν γίνονται αυτά! Ένας συγκλονιστικός Ολυμπιακός κόντρα σε όλους και όλα "ξέρανε" την Άρσεναλ και πήρε επική νίκη-πρόκριση για τους 16 του Europa League στην παράταση με 2-1 χάρη σε γκολ του Ελ Αραμπί στο 119'!

Οι Πειραιώτες έκαναν μεγαλειώδη εμφάνιση και πήραν τη νίκη στην κανονική διάρκεια με 1-0 χάρη σε γκολ Σισέ.

Στο έξτρα ημίωρο ο Μασούρας είχε δοκάρι στο 109’ και ο Ομπαμεγιάνγκ ισοφάρισε σε 1-1 στο 113.

Ωστόσο, ο Ελ Αραμπί έγινε ήρωας σκοράροντας το 2-1 από σέντρα του Λοβέρα στο 119’ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ομπαμεγιάνγκ έχασε την ευκαιρία του… αιώνα, με τον Ολυμπιακό να παίρνει μια απίθανη πρόκριση δια πυρός και σιδήρου!