ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πρόβαδισμα πρόκρισης στον τελικό για ΠΑΟΚ - Νίκησε 1-0 την ΑΕΚ με γκολ στο 94' (Βίντεο)

Δημοσίευση 7 Απριλίου 2021, 22:00 / Ανανεώθηκε 7 Απριλίου 2021, 22:59
Facebook Twitter Whatsapp

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 1-0 με γκολ στις καθυστερήσεις και πήραν προβάδισμα πρόκρισης για τη ρεβάνς

Μετά την ντροπιαστική ήττα από τον Ολυμπιακό με 5-1 μέσα στην έδρα της η ΑΕΚ έπρεπε να βρει αντίδραση απέναντι στον ΠΑΟΚ, ο οποίος προερχόταν επίσης από ένα ξεγυρισμένο 3-0 στη Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό. Επομένως αμφότεορι οι Δικέφαλοι έψαχναν το δικό τους φάρμακο επούλωσης των πληγών που τους προκάλεσαν οι Αιώνιοι τη 2η αγωνιστική των Play Offs της Super League.

Το πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών του Κυπέλλου αποτέλεσε καλή ευκαιρία. Αν και η Ένωση ήταν ανώτερη, οι Θεσσαλονικείς ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη, όντες πιο συγκεντρωμένοι, χάρη στο γκολ του Μουργκ στις καθυστερήσεις.