ΑΘΛΗΤΙΚΑ

«Λύγισε» στην παράταση ο Ολυμπιακός από την Μπαρτσελόνα - Άστοχος ο Σλούκας στο τελευταίο σουτ

Δημοσίευση 14 Οκτωβρίου 2021, 00:00 / Ανανεώθηκε 14 Οκτωβρίου 2021, 00:40
Facebook Twitter Whatsapp

Οι Μπαλουγκράνα μπορεί για ένα ημίχρονο να μην μπορούσαν να βρουν λύσεις απέναντι στους Πειραιώτες, όμως τελικά κάνοντας ένα σούπερ τρίτο δεκάλεπτο έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στη νίκη, μετά από το έξτρα πεντάλεπτο, με 79-78 με τον Κώστα Σλούκα να αστοχεί στο τελευταίο σουτ του αγώνα.

Μπορεί οι Ερυθρόλευκοι να ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο μέρος, σε άμυνα και επίθεση, όμως μερικά λεπτά έλλειψης συγκέντρωσης στην αρχή του δεύτερου μέρους, αλλά και κάποια… περίεργα σφυρίγματα στο τέλος τους αγώνα ήταν αρκετά να δώσουν στους Μπλαουγκράνα την τρίτη τους νίκη στην φετινή Euroleague κερδίζοντας στην παράταση με 79-78, με τον Σλούκα να αστοχεί στο τελευταίο σουτ. Πλέον οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα οφείλουν να συνέλθουν… άμεσα μιας και την Παρασκευή (15/10) έρχεται ο επόμενος αγώνας με την Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ, σε μια αναμέτρηση που δεν χωράνε απώλειες.