ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Australian Open: Ο Μεντβέντεφ αντίπαλος του Τσιτσιπά στα ημιτελικά - Παρασκευή μεσημέρι ο μεγάλος αγώνας

Δημοσίευση 26 Ιανουαρίου 2022, 16:00 / Ανανεώθηκε 26 Ιανουαρίου 2022, 16:21
Facebook Twitter Whatsapp

Ο Έλληνας τενίστας ετοιμάζεται για ένα ακόμα μεγάλο παιχνίδι στην καριέρα του και... βλέπει το τρόπαιο να πλησιάζει!

Κόντρα στον Μεντβέντεφ θα διεκδικήσει ο Στέφανος Τσιτσιπάς την συμμετοχή του στον μεγάλο τελικό του Australian Open.

Το μεσημέρι της Τετάρτης ο Ρώσος πήρε την πρόκριση επικρατώντας με 3-2 σετ Αλιασίμ από τον Καναδά μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που είχε διάρκεια τέσσερις ώρες και 38 λεπτά.

Ο Αλιασίμ είχε ξεκινήσει εξαιρετικά το ματς, κατακτώντας τα δύο πρώτα σετ, με 7-6 και 6-3. Ωστόσο ο Ρώσος κατάφερε να αντιδράσει και να κάνει τη μεγάλη ανατροπή. Πήρε το τρίτο σετ με 7-6, το τέταρτο με 7-5 και το τελευταίο το οποίο είχε διάρκεια μία ώρα με 6-4.