current views are: 9

26 Ιανουαρίου 2022
Δημοσίευση20:50

Η Λαμία απέκλεισε τον Άρη από τα ημιτελικά του Κυπέλλου!

Η ομάδα της Φθιώτιδας επικράτησε 1-0 με γκολ του Άνταμ Τζανετόπουλου. Δύο πέναλτι έχασαν οι Θεσσαλονικείς. Ήρωας ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Σαράνοφ.

Δημοσίευση 20:50’

Στα “ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε η Λαμία! Η ομάδα της Φθιώτιδας επικράτησε 1-0 του Άρη, ο οποίος έχασε δύο πέναλτι στο ματς. Ο Τζανετόπουλος το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, στο οποίο η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν ανώτερη και έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, ακόμα και πέναλτι με τον Καμαρά στο πρώτο ημίχρονο, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί η Λαμία είχε περισσότερη ψυχραιμία, δυνάμεις και καθαρό μυαλό. Έτσι χτύπησε στο τέλος του δεύτερου μέρους του επιπλέον χρόνου.

Ο Τζανετόπουλος σκόραρε στο 117′, ο Άρης όμως είχε και άλλη ευκαιρία για να σκοράρει και να προκριθεί. Κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις του δευτέρου μέρους της παράτασης. Ο Γκάμα όμως αστόχησε απέναντι στον Σαράνοφ, ο οποίος απέκρουσε και αναδείχτηκε πρωταγωνιστής αυτής της πρόκρισης.