current views are: 8

19 Μαΐου 2022
Δημοσίευση17:54

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός: Έμεινε εκτός τελικού Euroleague μετά την ήττα από την Εφές

Ο Ολυμπιακός έκανε εξαιρετική εμφάνιση στην “Stark Arena” του Βελιγραδίου, σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για να κερδίσει την Εφές, η οποία τελικά επικράτησε με ένα buzzer beater του Μίτσιτς με 77-74, αφήνοντας τους Ερυθρόλευκους εκτός τελικού.

Δημοσίευση 17:54’

Έπειτα από ματς-θρίλερ στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 74-77 από την Εφές Αναντολού με ένα buzzer beater τρίποντο του Βασίλιε Μίτσιτς και έμεινε εκτός τελικού της Ευρωλίγκας.

Οι Ερυθρόλευκοι πραγματοποίησαν σπουδαίο πρώτο ημίχρονο, αλλά η μεγάλη ευστοχία της Εφές την κρατούσε κοντά στο σκορ (43-42), παρότι η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έφτασε να προηγείται και με 39-32. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τούρκοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με τον Μπράιαντ να σκοράρει από παντού ξέφυγαν με 11 πόντους διαφορά (51-62), όμως και πάλι ο Ολυμπιακός ροκάνισε την διαφορά και έφτασε να ισοφαρίσει σε 74-74 με ανάποδο λέι απ του Μάρτιν κι ενώ είχε χάσει αρκετές ευκαιρίες να περάσει μπροστά στο σκορ.