current views are: 10

4 Ιουλίου 2022
Δημοσίευση12:27

Νίκος Γκάλης: Πανηγύρισε για την κόρη του – Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Cheerleading

Η 16χρονη Στέλλα ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στην κατηγορία «Senior Team Jazz» με 410.5 βαθμούς, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την Sportno drustvo Pike από την Σλοβενία με 410 βαθμούς.

Δημοσίευση 12:27’

«Το μήλο κάτω από την μηλιά θα πέσει», αναφέρει η ελληνική παροιμία, που ταιριάζει γάντι στην περίπτωση του Νίκου Γκάλη της κόρης του Στέλλας. Ο Νίκος Γκάλης, ήταν ένας μαέστρος στο μπάσκετ και προσέφερε ουκ ολίγες συγκινήσεις με τις ικανοτήτες στο παρκέ. Τώρα ήρθε η σειρά να συγκινηθεί, καθώς είδε την 16χρονη κόρη του, να κατακτά την πρωτιά στο Chreerleading.

Η Εθνική Ομάδα Cheerleading κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Αθήνα. Μεταξύ των κοριτσιών που πανηγύρισαν για αυτή τη μεγάλη επιτυχία ήταν και η κόρη του Νίκου Γκάλη, Στέλλα, την οποία καμάρωσε από κοντά ο περήφανος πατέρας της.

Ο Υφυπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης, με ανάρτησή του στο Twitter συνεχάρη την εθνική ομάδα τσιρλίντινγκ και την κόρη του Νίκου Γκάλη.