current views are: 14

11 Αυγούστου 2022
Δημοσίευση21:19

Ο Παναθηναϊκός θα διεκδικήσει πρωτάθλημα – Έχασε άδικα μια πρόκριση, αλλά θα σηκώσει κεφάλι!

Διαιτησία, αστοχία και κούραση στη Λεωφόρο. Έρχονται μεταγραφές! Οι Πράσινοι αν και πάλεψαν όσο μπορούσαν, δεν κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα απέναντι στη Σλάβια και έχασαν τον πρώτο μεγάλο στόχο της χρονιάς. Υπάρχει όμως και συνέχεια…

Δημοσίευση 21:19’

Κρίμα. Αυτός ο Παναθηναϊκός που είδαμε στη Λεωφόρο με τη Σλάβια άξιζε την πρόκριση. Ισοπέδωσε τους Τσέχους που μέχρι το 70′, δεν μπορούσαν καν να κρατήσουν την μπάλα. Πέρα από τα διαιτητικά λάθη που επαναλήφθηκαν και στη Λεωφόρο, θα σταθούμε μόνο στην εικόνα της ομάδας.

Όσο είχε δυνάμεις, για 65 λεπτά δηλαδή περίπου, ο Παναθηναϊκός δεν ήταν απλά καλός. Ήταν απόλυτα κυριαρχικός, απέναντι στην καλύτερη ομάδα που θα μπορούσε να είχε βρει μπροστά του στο δρόμο για τα πλέι-οφ του Conference. Ο λόγος που το 1-0 ήθε στο 58′, ήταν η αστοχία του στις μεγάλες φάσεις που δημιούργησε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.