MEDIA

Euro 2020: Όλο το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Α΄ αγωνιστικής

Δημοσίευση 11 Ιουνίου 2021, 14:00 / Ανανεώθηκε 11 Ιουνίου 2021, 14:30
Euro 2020: Όλο το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Α΄ αγωνιστικής
Facebook Twitter Whatsapp

Αναλυτικά οι αγώνες της πρώτης Αγωνιστικής για τη φάση των ομίλων του EURO 2020 και τα δίδυμα των δημοσιογράφων που θα μεταδώσουν τις αναμετρήσεις.

Πρεμιέρα σήμερα για το EURO 2020 και τα μεγαλύτερα αστέρια του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου παίζουν μπάλα στο γήπεδο του ΑΝΤ1.

Η εκπομπή «EUROSHOW» με τους Αντώνη Καρπετόπουλο, Γρηγόρη Παπαβασιλείου και Γιώργο Λιώρη θα κάνει πρεμιέρα στις 21:00, λίγο πριν την πρώτη σέντρα του EURO 2020. Σε ζωντανή σύνδεση με το «Ολίμπικο» της Ρώμης, θα παρακολουθήσουμε σε απευθείας μετάδοση τη φαντασμαγορική τελετή έναρξης της μεγάλης ευρωπαϊκής γιορτής του ποδοσφαίρου. Σέντρα στις 22:00, με την πανίσχυρη Ιταλία να αντιμετωπίζει την Τουρκία για τον 1ο όμιλο. Τα μεσάνυχτα, αμέσως μετά τον αγώνα, το «EUROSHOW» θα παρουσιάσει τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα της ημέρας, τις αμφισβητούμενες φάσεις, το παρασκήνιο, την παρακάμερα και όλα τα τελευταία νέα των ομάδων.

Από την Παρασκευή 11 Ιουνίου και για έναν μήνα η εκπομπή «EUROSHOW» με τους Αντώνη Καρπετόπουλο, Γρηγόρη Παπαβασιλείου και Γιώργο Λιώρη, θα δίνει καθημερινά γύρω στις 00:00 το στίγμα των αγώνων του μεγάλου ποδοσφαιρικού γεγονότος του καλοκαιριού.

Αναλυτικά οι αγώνες της πρώτης Αγωνιστικής για τη φάση των ομίλων του EURO 2020 και τα δίδυμα των δημοσιογράφων που θα μεταδώσουν τις αναμετρήσεις:

11 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΤΟΥΡΚΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (22:00): ΗΛΙΑΣ ΒΛΑΧΟΣ – ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ

12 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΟΥΑΛΙΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (16:00): ΤΑΣΟΣ ΜΠΑÏΡΑΚΤΑΡΗΣ – ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΔΑΝΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (19:00): ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΩΡΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (22:00): ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΡIΝΤΕΖΗΣ – ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ

13 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΓΛΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (16:00): ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ – ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΥΣΤΡΙΑ – ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (19:00): ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΩΡΗΣ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (22:00): ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

14 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΣΚΩΤΙΑ – ΤΣΕΧΙΑ (16:00): ΤΑΣΟΣ ΜΠΑÏΡΑΚΤΑΡΗΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

ΠΟΛΩΝΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ (19:00): ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

ΙΣΠΑΝΙΑ – ΣΟΥΗΔΙΑ (22:00): ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ – ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ

15 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (19:00): ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΩΡΗΣ

ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (22:00): ΗΛΙΑΣ ΒΛΑΧΟΣ – ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ακολουθήστε το Newpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Newpost.gr