ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Ορίστηκαν οι αναπληρωτές στις Γραμματείες της Νέας Δημοκρατίας - Όλα τα ονόματα

Δημοσίευση 5 Ιουλίου 2022, 12:00 / Ανανεώθηκε 5 Ιουλίου 2022, 12:52
Ορίστηκαν οι αναπληρωτές στις Γραμματείες της Νέας Δημοκρατίας - Όλα τα ονόματα
Facebook Twitter Whatsapp

Σε συνέχεια της ανακοίνωσης ορισμού των επικεφαλής των Γραμματειών της Νέας Δημοκρατίας.

Τους αναπληρωτές Γραμματείς της Νέας Δημορκατίας, όρισε με απόφασή του ο Πρωθυπουργός και πρόεδρος της ΝΔ, Κυριάκος Μητσοτάκης.

Η απόφαση αυτή λήφθηκε σε συνέχεια της ανακοίνωσης ορισμού των επικεφαλής των Γραμματειών της Νέας Δημοκρατίας, με αρμοδιότητα την οργανωτική και λειτουργική ανάπτυξη, κατεύθυνση και συντονισμό των τομέων δράσης τους.

Συγκεκριμένα:

Αναπληρωτές Γραμματείς Αγροτικών Φορέων:
Χρήστος Γιαννακάκης
Νίκος Θωμαΐδης
Νίκος Καπτανής
Δημήτρης Χατζίδης

Αναπληρώτριες Γραμματείς Ατόμων με Αναπηρία:
Έλσα Καραγεώργου
Φαίδρα Τσαλαχούρη

Αναπληρωτές Γραμματείς Αυτοδιοίκησης & Διαχείρισης Κρίσεων:
Ασπασία Αλιγιζάκη
Ιγνάτιος Καϊτεζίδης
Μιχάλης Κουμεντάκος
Τάκης Νικολακέας

Αναπληρωτές Γραμματείς Διεθνών Σχέσεων & Ευρωπαϊκής Ένωσης:
Άννα Ζαχαριάδου
Νάσος Μολδοβανίδης
Λευτέρης Μωυσιάδης
Γιώργος Πλεύρης

Αναπληρωτές Γραμματείς Ειδικών Κομματικών Οργανώσεων (ΕΚΟ):
Χριστόφορος Ντίζος
Γρηγόρης Σαμπάνης
Ανδρέας Χατζηανδρέου

Αναπληρωτές Γραμματείς Ελλήνων της Διασποράς:
Λεωνίδας Μαρκαντωνάτος
Ορσάκη Ρουσσέτου
Πασχάλης Τσιομπάνης

Αναπληρωτές Γραμματείς Επιστημονικών Φορέων:
Παναγιώτης Βαλασόπουλος
Γιάννης Παγώνας
Νίκος Σιαδήμας

Αναπληρωτές Γραμματείς Εργαζόμενων στον Ιδιωτικό & Δημόσιο Τομέα:
Νάνσυ Δάβαλου
Κατερίνα Ζιούτα
Ιωάννης Κούρτης
Γρηγόρης Μιχαλόπουλος

Αναπληρωτές Γραμματείς Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρώπινων Δικαιωμάτων:
Κατερίνα Καραβιώτη
Φώτης Νέστορας
Όλγα Παυλίδου-Κουτρουμπή

Αναπληρώτριες Γραμματείς Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων:
Όλγα Βησσαράκη
Ιωάννα Παπαβασιλείου
Ευαγγελία Σταθάτου
Μαρία Τσουρή-Καραμπινά

Αναπληρωτές Γραμματείς Παραγωγικών Τομέων:
Ανδρέας Δημητρουλόπουλος
Κωνσταντίνος Κεφαλογιάννης
Γιάννης Ρουκάς
Έρη Τόκα

Αναπληρωτές Γραμματείς Ποιότητας Ζωής & Εθελοντισμού:
Γόνη Γανοχωρίτου
Ινέτζη Δημητρακάκη
Χρήστος Λεβέντης
Βασίλης Παπαχρήστος

Αναπληρωτές Γραμματείς Προγράμματος:
Γιώργος Βλαχογιάννης
Σταύρος Βουρλούμης
Αντωνία Δήμου

Αναπληρωτής Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού:
Βασίλης Γακόπουλος

Αναπληρωτές Γραμματείς Ψηφιακού Μετασχηματισμού:
Δημήτρης Γκουλής
Μανώλης Φραγκεδάκης

Αναπληρωτές Γραμματείς τ. Βουλευτών-Ευρωβουλευτών-Πολιτευτών:
Αλέξανδρος Δερμεντζόπουλος
Κωνσταντίνος Ζαχαράκης
Νικόλαος Καλτεζιώτης
Νικόλαος Τζήρος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Επιμόρφωσης Στελεχών:
Φώτης Βρέκος
Κατερίνα Οικονόμου
Νίκος Παπαχρήστος

​Με νεότερες ανακοινώσεις θα οριστούν οι θεματικοί Τομεάρχες του κόμματος, καθώς και οι συντονιστές των Γραμματειών από τους αντίστοιχους επικεφαλής.

Ακολουθήστε το Newpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Newpost.gr